Невідкладна допомога при утопленні

22 березня 2023 року в ННМБУ відбулась лекція “Невідкладна допомога при утопленні”. Лекцію читав Юрій Марков, канд. мед. наук, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика.

За статистикою 2021 року, в Україні показник смертності від нещасних випадків невиробничого характеру втричі вищий, ніж у країнах Європейського Союзу. Навесні особливо актуальними стають правила поведінки на воді. За оцінками ВООЗ, щорічно через небезпечне поведінку потопає понад 236 тисяч людей. Потрапляння води в дихальні шляхи провокує їх рефлекторний спазм. Внаслідок затримки надходження повітря в легені розвивається асфіксія. Кисень не поступає до органів і систем, у тканинах накопичується вуглекислий газ, що провокує розвиток гіпоксії. Найчутливішою до гіпоксії є нервова система, тому практично відразу людина втрачає свідомість, протягом 2-3 хвилин в неї розвиваються гостра серцево-судинна недостатність, порушується кровообіг, зокрема в головному мозку, що призводить до смерті.

Хто найчастіше потрапляє у небезпечні ситуації на воді? Що таке «справжнє утоплення»? Коли можна робити штучне дихання? Як проводити серцево-легеневу реанімацію. Під час лекції спікер зупинився на цих та інших важливих питаннях.

Бесіду веде Наталія Малішевська

Публікації на цю тему

22 березня 2023 року в ННМБУ відбулась лекція "Невідкладна допомога при утопленні". Лекцію читав Юрій Марков, канд. мед. наук, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика. За статистикою 2021 року, в Україні показник смертності від нещасних випадків невиробничого характеру втричі вищий, ніж у країнах Європейського Союзу. Навесні особливо актуальними стають правила поведінки на воді. За оцінками ВООЗ, щорічно через небезпечне поведінку потопає понад 236 тисяч людей. Потрапляння води в дихальні шляхи провокує їх рефлекторний спазм. Внаслідок затримки надходження повітря в легені розвивається асфіксія. Кисень не поступає до органів і систем, у тканинах накопичується вуглекислий газ, що провокує розвиток гіпоксії. Найчутливішою до гіпоксії є нервова система, тому практично відразу людина втрачає свідомість, протягом 2-3 хвилин в неї розвиваються гостра серцево-судинна недостатність, порушується кровообіг, зокрема в головному мозку, що призводить до смерті. Хто найчастіше потрапляє у небезпечні ситуації на воді? Що таке «справжнє утоплення»? Коли можна робити штучне дихання? Як проводити серцево-легеневу реанімацію. Під час лекції спікер зупинився на цих та інших важливих питаннях. Бесіду веде Наталія Малішевська