Олександр Кирилович Горчаков – ентузіаст і першопроходець в ендокринній хірургії

До 120 річниці від дня народження

1 липня виповнюється 120 років від дня народження українського хірурга, доктора медичних наук, заслуженого діяча науки України, лауреата Державної премії України Олександра Кириловича Горчакова.

Горчаков О.К. є автором більше 70 наукових робіт, з питань ендокринології та інших проблеми в галузі хірургії. Перші праці О.К. Горчакова були присвячені питанням фізіології паращитовидних залоз і їх зв′язку з іншими залозами. Професор Горчаков приділяв велику увагу хірургії селезінки, розробив показання до оперативного втручання, створив свою методику операції, впровадив в практику кілька наукових повідомлень стосовно специфічних властивостей крові при гіпертонічній хворобі.

У працях О.К. Горчакова узагальнено значний досвід стосовно питань етіології та патогенезу зобової хвороби. Удосконалено методику радикальної операції субтотальної струмектомії. Оригінальні прийоми, що були запропоновані вченими та перевірені на практиці, підвищили ефективність та забезпечили більшу безпечність оперативного втручання при захворювннях щитоподібної залози.

О.К. Горчаков був висококваліфікованим спеціалістом у різних галузях хірургії ендокринної системи.

Прекрасний сім′янин Горчаков О.К. виховував двох доньок, які отримали ступінь доктора наук у галузі біохімії та фармакології. Людина надзвичайно енергійна, порядна та працелюбна, О.К. Горчаков до останнього дня життя не припиняв активну хірургічну діяльність.

Публікації на цю тему

До 120 річниці від дня народження 1 липня виповнюється 120 років від дня народження українського хірурга, доктора медичних наук, заслуженого діяча науки України, лауреата Державної премії України Олександра Кириловича Горчакова. Горчаков О.К. є автором більше 70 наукових робіт, з питань ендокринології та інших проблеми в галузі хірургії. Перші праці О.К. Горчакова були присвячені питанням фізіології паращитовидних залоз і їх зв′язку з іншими залозами. Професор Горчаков приділяв велику увагу хірургії селезінки, розробив показання до оперативного втручання, створив свою методику операції, впровадив в практику кілька наукових повідомлень стосовно специфічних властивостей крові при гіпертонічній хворобі. У працях О.К. Горчакова узагальнено значний досвід стосовно питань етіології та патогенезу зобової хвороби. Удосконалено методику радикальної операції субтотальної струмектомії. Оригінальні прийоми, що були запропоновані вченими та перевірені на практиці, підвищили ефективність та забезпечили більшу безпечність оперативного втручання при захворювннях щитоподібної залози. О.К. Горчаков був висококваліфікованим спеціалістом у різних галузях хірургії ендокринної системи. Прекрасний сім′янин Горчаков О.К. виховував двох доньок, які отримали ступінь доктора наук у галузі біохімії та фармакології. Людина надзвичайно енергійна, порядна та працелюбна, О.К. Горчаков до останнього дня життя не припиняв активну хірургічну діяльність.