Запрошуємо на семінар на тему: “Організація роботи бактеріологічної лабораторії відповідно до стандартів EUCAST: визначення чутливості грамнегативних мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів”
Початок: 20 червня, 11:00
Місце зустрічі: Zoom
Спікер:
Катерина Руднєва, практикуючий лікар-бактеріолог з досвідом роботи 10 років, Асистент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця
Про що:
Зростання антибіотикорезистентності – вже сьогодні надзвичайно серйозна загроза для ефективного лікування інфекцій в усьому світі. Визначення чутливості мікроорганізмів до антимікробних препаратів дозволяє вибрати найбільш ефективний препарат для лікування конкретного інфекційного агента.
Однак, зростання резистентності ускладнює правильний вибір антимікробних препаратів та негативно впливає на результати лікування.
Тому впровадження стандартів EUCAST у роботу бактеріологічної лабораторії є дуже актульним і важливим. Дуже важливо, щоб ці стандарти мали спільний підхід, адже застосовування різних методик лабораторіями ускладнює обмін інформацією та порівняння результатів.
Визначення чутливості до антимікробних препаратів в інфекційному контролі стикається з проблемою антибіотикорезистентності, розбіжності в стандартах, обмеженими ресурсами, потребою у швидкості та точності, а також нестачею ефективних методів для виявлення нових механізмів резистентності.
Нагадаємо, що документи та методики EUCAST стали рекомендованими для використання в кожній бактеріологічній лабораторії України ще у 2018 році. Це було закріплено в Наказі МОЗ України від 26.09.2018 №1752 “Про внесення змін до додатка 4 до Методики розробка та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини”. З набуттям чинності Наказу МОЗ України від 03.08.2021 №1614 “Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення” впровадження стандартів EUCAST стало обов’язковим для бактеріологічних лабораторій. Це потрібно в першу чергу для адекватного функціонування відділу з інфекційного контролю та забезпечення якісного адміністрування антибактеріальних препаратів.
Більше про захід: https://press-aliance.com/navchannya/seminar-na-temu-orhanizatsiya-roboty-bakteriolohichnoyi-laboratoriyi-vidpovidno-do