Медсестринство-це покликання
Згідно з Резолюцією 72-ої Генеральної асамблеї ВООЗ 2020 рік оголошено Міжнародним роком медсестринства. Україна підтримує прийняту Резолюцію ВООЗ. До цієї події у Польській медичній бібліотеці відкрито книжкову виставку «Медсестринство – це покликання». На виставці представлені нові наукові видання, присвячені теорії та практиці сестринства.
Медсестринство – це прекрасна, але складна і дуже відповідальна професія. Медсестра виконує свої обов’язки щодо пацієнта та його медичних, психічних, фізіологічних та соціальних потреб. Це одна з небагатьох професій, до якої треба мати покликання.
Це професія з багатовіковою традицією. Ще в античності люди годували, доглядали, контролювали хворих. Освіта в цій галузі була започаткована лише в 1860 році. Перша школа з навчання медичних сестер була створена при лікарні святого Томаса у Лондоні. З часом освітні школи для майбутніх медсестер почали виникати по всій Європі.
Медична сестра, безумовно, повинна бути добре навченою людиною для цієї професії. Повинна поважати пацієнта, цінувати його гідність та права. Вона повинна враховувати відповідальність за пацієнта, оскільки помилитися не складно. Роботу медсестри важко виконувати, вона вимагає від людини, яка здійснює цю функцію, високих фізичних, розумових зусиль і сильних нервів.
Медсестра повинна проявляти велике терпіння, людяність, бажання і готовність обслуговувати пацієнта в будь-який час, щоб допомогти йому, а також вміти слухати, підтримувати та розуміти. Медсестра опікується пацієнтом, бере участь у діагностиці, лікуванні та надає освіту в галузі профілактики. Пацієнт розраховує на моральну допомогу, розуміння, співчуття, добрі поради та турботу. Робота медсестри полягає в тому, щоб постійно супроводжувати людину в її стражданнях. Це непроста послуга, оскільки вимагає сміливості, передбачає необхідність подолати власні слабкості та вміння упоратися з негараздами.
Більшість працівників охорони здоров’я у всьому світі − це медсестри. У Польщі впроваджена нова модель професійної освіти медичних сестер, адаптована до стандартів, що діють в країнах Європейського Союзу. Міністерство охорони здоров’я також планує в Україні реалізувати європейські стандарти.
Наукові видання, представлені на виставці, адресовано переважно студентам та викладачам сестринської справи, але можуть бути корисними для студентів інших медичних факультетів, що поглиблюють свої професійні знання. Сучасна освіта використовує багато сучасних джерел та освітніх методів, але хороший підручник все ще є важливим та базовим джерелом знань.