ПІШОВ З ЖИТТЯ АНАТОЛІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ СВІНЦІЦЬКИЙ

29 січня 2020 року перестало битися серце відомого українського вченого-клініциста в галузі внутрішньої медицини та педагогіки вищої медичної школи, доктора медичних наук, професора, академіка АН вищої школи України, завідувача кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця, головного редактора часопису ″Практикуючий лікар″, члена редколегії цілої низки українських та польських медичних видань Анатолія Станіславовича Свінціцького (пол. Anatol Swięcicki). Він був талановитим учнем А.П. Пелещука, гідним продовжувачем славних традицій київської терапевтичної школи.

Професор Свінціцький – відомий в Україні та за її межами. У доробку Анатолія Станіславовича понад 850 наукових праць, серед них 62 підручники, монографії, навчальні посібники, довідники; 31 авторське свідоцтво, та патенти на винаходи. Він підготував 4 докторів та біля 30 кандидатів наук. Досконало володів багатьма іноземними мовами, що давало можливість підтримувати тісні зв′язки з науковими закладами багатьох країн світу. З натхненням брав участь і патронував численні проекти між Бібліотекою та лікарським товариством, Окружною Лікарською Палатою у Варшаві і Сенатом Польщі. Сумлінну працю А.С. Свінціцького на ниві медицини було відзначено багатьма грамотами, медалями і почесними званнями, зокрема обранням дійсним членом Польської академії медицини, Всесвітньої академії медицини імені Альберта Швейцера, АН ВШ України. Анатолій Станіславович був щирим другом і прихильником бібліотеки. Він постійно в пошуку нових ідей, відвідував читальні зали Бібліотеки, де знайомився з новинками наукової літератури. До фондів ННМБ України Анатолій Станіславович передав безліч книг та журналів, зокрема, свою монографію ″Гастроентерологія″, багато раритетних видань зі своєї власної бібліотеки.

Колектив та керівництво ННМБ України висловлює щирі і глибокі співчуття рідним і близьким покійного. Пам’ять про Анатолія Станіславовича Свінціцького назавжди залишиться в наших серцях, в серцях його учнів, колег і друзів.

Публікації на цю тему

29 січня 2020 року перестало битися серце відомого українського вченого-клініциста в галузі внутрішньої медицини та педагогіки вищої медичної школи, доктора медичних наук, професора, академіка АН вищої школи України, завідувача кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця, головного редактора часопису ″Практикуючий лікар″, члена редколегії цілої низки українських та польських медичних видань Анатолія Станіславовича Свінціцького (пол. Anatol Swięcicki). Він був талановитим учнем А.П. Пелещука, гідним продовжувачем славних традицій київської терапевтичної школи. Професор Свінціцький - відомий в Україні та за її межами. У доробку Анатолія Станіславовича понад 850 наукових праць, серед них 62 підручники, монографії, навчальні посібники, довідники; 31 авторське свідоцтво, та патенти на винаходи. Він підготував 4 докторів та біля 30 кандидатів наук. Досконало володів багатьма іноземними мовами, що давало можливість підтримувати тісні зв′язки з науковими закладами багатьох країн світу. З натхненням брав участь і патронував численні проекти між Бібліотекою та лікарським товариством, Окружною Лікарською Палатою у Варшаві і Сенатом Польщі. Сумлінну працю А.С. Свінціцького на ниві медицини було відзначено багатьма грамотами, медалями і почесними званнями, зокрема обранням дійсним членом Польської академії медицини, Всесвітньої академії медицини імені Альберта Швейцера, АН ВШ України. Анатолій Станіславович був щирим другом і прихильником бібліотеки. Він постійно в пошуку нових ідей, відвідував читальні зали Бібліотеки, де знайомився з новинками наукової літератури. До фондів ННМБ України Анатолій Станіславович передав безліч книг та журналів, зокрема, свою монографію ″Гастроентерологія″, багато раритетних видань зі своєї власної бібліотеки. Колектив та керівництво ННМБ України висловлює щирі і глибокі співчуття рідним і близьким покійного. Пам’ять про Анатолія Станіславовича Свінціцького назавжди залишиться в наших серцях, в серцях його учнів, колег і друзів.