Побажайте шульгам щасливого дня!

13 серпня – міжнародний день шульг

Ми живемо в праворукому світі. Незважаючи на те, що близько 10-12% людей є шульгами, ліворукість вважається незручністю в більшості професій світу.

Пощастило гітаристам-шульгам, для них серійно випускаються спеціальні гітари, і доречі, саме сьогодні більшість музичних магазинів дають на ці гітари знижку. А от спеціальне обладнання для медиків-шульг ніхто не пропонує.

Як зможе стоматолог-шульга полікувати ваші зуби, якщо стоматологічні крісла роблять тільки для праворуких. Ймовірно йому буде потрібно вчитися користуватися правою рукою, як це робив колись відомий скульптор Мікеланджело Буонаротті. Мікеланджело був шульгою від природи, втім з юних років привчав себе працювати правою рукою. Більшість його малюнків, як доводять дослідники, він робив правою, а ліву руку використовував для робіт, що вимагали сили, таких як різьблення по мармуру.

На фресці Мікеланджело у Ватикані, правиця Бога вказує на ліву руку Адама. Ця фреска повна символізму і можливо, цей жест вказує на дещо особливе, притаманне саме шульгам.

Дослідники доводять, що особливості шульг впливають на їх здоровʼя. Шульги мають більше труднощів у навчанні, більше поведінкових та емоційних проблем ніж праворукі. Однак вони менш ніж праворукі страждають від алергії, артриту та виразки, а також швидше відновлюються після інсульту.

Нагадаємо, що з цим, та іншими цікавими фактами, Ви зможете познайомитися, якщо будете читачем нашої бібліотеки.

CLINICAL ANATOMY, volume 31, number 5, july 2018 https://doi.org/10.1002/ca.23203

Публікації на цю тему

13 серпня - міжнародний день шульг

Ми живемо в праворукому світі. Незважаючи на те, що близько 10-12% людей є шульгами, ліворукість вважається незручністю в більшості професій світу. Пощастило гітаристам-шульгам, для них серійно випускаються спеціальні гітари, і доречі, саме сьогодні більшість музичних магазинів дають на ці гітари знижку. А от спеціальне обладнання для медиків-шульг ніхто не пропонує. Як зможе стоматолог-шульга полікувати ваші зуби, якщо стоматологічні крісла роблять тільки для праворуких. Ймовірно йому буде потрібно вчитися користуватися правою рукою, як це робив колись відомий скульптор Мікеланджело Буонаротті. Мікеланджело був шульгою від природи, втім з юних років привчав себе працювати правою рукою. Більшість його малюнків, як доводять дослідники, він робив правою, а ліву руку використовував для робіт, що вимагали сили, таких як різьблення по мармуру. На фресці Мікеланджело у Ватикані, правиця Бога вказує на ліву руку Адама. Ця фреска повна символізму і можливо, цей жест вказує на дещо особливе, притаманне саме шульгам. Дослідники доводять, що особливості шульг впливають на їх здоровʼя. Шульги мають більше труднощів у навчанні, більше поведінкових та емоційних проблем ніж праворукі. Однак вони менш ніж праворукі страждають від алергії, артриту та виразки, а також швидше відновлюються після інсульту. Нагадаємо, що з цим, та іншими цікавими фактами, Ви зможете познайомитися, якщо будете читачем нашої бібліотеки. CLINICAL ANATOMY, volume 31, number 5, july 2018 https://doi.org/10.1002/ca.23203