Попереджай хворобу на початку

28 липня відзначається Всесвітній День боротьби з гепатитом. Ця дата – нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання, як гепатит.

Гепатит – це запалення печінки. Як правило, викликається вірусною інфекцією. Існує 5 основних вірусів гепатитів: A, B, C, D і E. Гепатит є одним з найбільш серйозних і поширених інфекційних станів на планеті, є глобальною проблемою в зв’язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю викликати спалахи і приводити до епідемічного поширення захворювання. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки. Причиною зараження гепатитами А і Е зазвичай стає вживання забруднених харчових продуктів або води.

Гепатити В, С і D передаються парентерально, тобто в результаті контактів з інфікованою кров’ю: при переливанні зараженої крові, від однієї людини іншій, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах.

Більшість інфікованих людей не підозрюють про захворювання. Не підозрюють на якому життєвому етапі у них може розвинутися важка або смертельна форма, і вони можуть передавати інфекцію іншим людям.

На щастя, при своєчасній діагностиці, профілактиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися.

В нашій бібліотеці є великий вибір інформаційних джерел, книг, наукових статей та журналів, з діагностики, лікування та профілактиці гепатитів.
 

Публікації на цю тему

28 липня відзначається Всесвітній День боротьби з гепатитом. Ця дата - нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання, як гепатит. Гепатит – це запалення печінки. Як правило, викликається вірусною інфекцією. Існує 5 основних вірусів гепатитів: A, B, C, D і E. Гепатит є одним з найбільш серйозних і поширених інфекційних станів на планеті, є глобальною проблемою в зв’язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю викликати спалахи і приводити до епідемічного поширення захворювання. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки. Причиною зараження гепатитами А і Е зазвичай стає вживання забруднених харчових продуктів або води. Гепатити В, С і D передаються парентерально, тобто в результаті контактів з інфікованою кров’ю: при переливанні зараженої крові, від однієї людини іншій, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах. Більшість інфікованих людей не підозрюють про захворювання. Не підозрюють на якому життєвому етапі у них може розвинутися важка або смертельна форма, і вони можуть передавати інфекцію іншим людям. На щастя, при своєчасній діагностиці, профілактиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися. В нашій бібліотеці є великий вибір інформаційних джерел, книг, наукових статей та журналів, з діагностики, лікування та профілактиці гепатитів.