Посібник пухлини м’яких тканин

Пухлини м’яких тканин надзвичайно поширені, хоча і складні для розуміння через велику кількість підтипів, що призвело до значного збільшення методів їх візуалізації за останнє десятиліття. Цей ілюстрований практичний посібник пропонує простий і зрозумілий систематичний підхід до візуалізації, опису та діагностики таких пухлин. Книжка охоплює всі методи дослідження з акцентом на УЗД та МРТ, а також новітні підходи у межах застосування цих методів.

Ураження м’яких тканин, які іноді називають «шишками» або «грудками», дуже поширені в клінічній практиці. Завдяки підвищенню рівня обізнаності населення та прогресу в галузі візуалізації, спостерігається зростання кількості їх виявлення та діагностики. Однак величезна кількість різних типів пухлин м’яких тканин та пухлиноподібних утворень робить їхню діагностику складною. Візуалізація відіграє життєво важливу роль у лікуванні, починаючи з діагностики або диференціальної діагностики і закінчуючи біопсією, визначення стадії і подальшим спостереженням після лікування.

Ураження м’яких тканин – це гетерогенна група уражень, яка варіює від доброякісних до злоякісних, включаючи пухлиноподібні утворення. Вони надзвичайно поширені в клінічній практиці, і більшість з них є доброякісними. На відміну від них, саркоми м’яких тканин зустрічаються рідше і становлять менше 1% всіх злоякісних новоутворень у дорослих. Вважається, що лікар загальної практики може побачити лише один випадок за все своє життя. Однак запізнілий початок лікування саркоми м’яких тканин асоціюється з поганими клінічними результатами: 5-річна виживаність становить близько 50%.

Тенденції у візуалізації уражень м’яких тканин змінюються з часом. Відбувся поступовий перехід від використання звичайних рентгенограм та комп’ютерної томографії (КТ) до ультразвукової (УЗД) та магнітно-резонансної томографії (МРТ). Візуалізація відіграє важливу роль у діагностиці та біопсії уражень м’яких тканин, а також у визначенні стадії та спостереженні після лікування.

Існує потреба в систематичному підході до класифікації та діагностики пухлин м’яких тканин і пухлиноподібних утворень. Клінічний анамнез, локалізація ураження, межі ураження, мінералізація на рентгенограмах, сонографічна картина, включаючи ультразвукову доплерографію, характеристику сигналу на МРТ – все це має важливе значення для постановки діагнозу або обмеження диференціації діагнозу. Візуалізація часто дозволяє класифікувати ураження як доброякісне, злоякісне або невизначене. Незважаючи на розвиток методів візуалізації, остаточний діагноз, як правило, вдається поставити лише в чверті або третині випадків, і багато з них залишаються невизначеними. Часто доброякісні ураження різних підтипів мають більш типові візуалізаційні прояви. Невизначені та злоякісні ураження потребують подальшого обстеження, яке зазвичай починається з біопсії.

Ключові особливості:

  • надає рекомендації міжнародних експертів щодо різних типів пухлин м’яких тканин (доброякісних, злоякісних та пухлиноподібних утворень), їх візуалізаційних особливостей, які допомагають встановити специфічний або диференціальний діагноз, а також щодо того, коли слід проводити біопсію, а коли направляти до спеціалізованих центрів
  • є чудовим ресурсом для радіологів загального та спеціалізованого профілю, радіологів-практикантів, спеціалістів УЗД, онкологів та хірургів-онкологів для описування результатів обстежень
  • обговорює важливість належної візуалізації та біопсії пухлин, а також наслідки незапланованих оперативних втручань при саркомі.

S 12201
Practical guide for imaging of soft tissue tumours / ed.: H. Gupta, S. Thaker. – Boca Raton [etc.]: CRC Press Taylor and Francis Group, 2023.

Table of contents
Preface
Acknowledgements
About the editors
List of contributors

  1. Approach to soft tissue lesions
  2. Imaging modalities and techniques in soft tissue tumours
  3. Lipomatous tumours
  4. Fibroblastic, myofibroblastic and fibrohistiocytic tumours
  5. Peripheral nerve tumours
  6. Synovial pathologies
  7. Muscle tumours
  8. Vascular tumours
  9. Tumours of uncertain origin
  10. Other non-sarcomatous soft tissue tumours
  11. Soft tissue tumour mimics
  12. Biopsy of soft tissue tumours
  13. Histopathology of soft tissue lesions
  14. Imaging of post-treatment changes in soft tissue sarcomas
  15. Index

Публікації на цю тему

Continue to the category
Пухлини м'яких тканин надзвичайно поширені, хоча і складні для розуміння через велику кількість підтипів, що призвело до значного збільшення методів їх візуалізації за останнє десятиліття. Цей ілюстрований практичний посібник пропонує простий і зрозумілий систематичний підхід до візуалізації, опису та діагностики таких пухлин. Книжка охоплює всі методи дослідження з акцентом на УЗД та МРТ, а також новітні підходи у межах застосування цих методів. Ураження м'яких тканин, які іноді називають «шишками» або «грудками», дуже поширені в клінічній практиці. Завдяки підвищенню рівня обізнаності населення та прогресу в галузі візуалізації, спостерігається зростання кількості їх виявлення та діагностики. Однак величезна кількість різних типів пухлин м'яких тканин та пухлиноподібних утворень робить їхню діагностику складною. Візуалізація відіграє життєво важливу роль у лікуванні, починаючи з діагностики або диференціальної діагностики і закінчуючи біопсією, визначення стадії і подальшим спостереженням після лікування. Ураження м'яких тканин - це гетерогенна група уражень, яка варіює від доброякісних до злоякісних, включаючи пухлиноподібні утворення. Вони надзвичайно поширені в клінічній практиці, і більшість з них є доброякісними. На відміну від них, саркоми м'яких тканин зустрічаються рідше і становлять менше 1% всіх злоякісних новоутворень у дорослих. Вважається, що лікар загальної практики може побачити лише один випадок за все своє життя. Однак запізнілий початок лікування саркоми м'яких тканин асоціюється з поганими клінічними результатами: 5-річна виживаність становить близько 50%. Тенденції у візуалізації уражень м'яких тканин змінюються з часом. Відбувся поступовий перехід від використання звичайних рентгенограм та комп'ютерної томографії (КТ) до ультразвукової (УЗД) та магнітно-резонансної томографії (МРТ). Візуалізація відіграє важливу роль у діагностиці та біопсії уражень м'яких тканин, а також у визначенні стадії та спостереженні після лікування. Існує потреба в систематичному підході до класифікації та діагностики пухлин м'яких тканин і пухлиноподібних утворень. Клінічний анамнез, локалізація ураження, межі ураження, мінералізація на рентгенограмах, сонографічна картина, включаючи ультразвукову доплерографію, характеристику сигналу на МРТ - все це має важливе значення для постановки діагнозу або обмеження диференціації діагнозу. Візуалізація часто дозволяє класифікувати ураження як доброякісне, злоякісне або невизначене. Незважаючи на розвиток методів візуалізації, остаточний діагноз, як правило, вдається поставити лише в чверті або третині випадків, і багато з них залишаються невизначеними. Часто доброякісні ураження різних підтипів мають більш типові візуалізаційні прояви. Невизначені та злоякісні ураження потребують подальшого обстеження, яке зазвичай починається з біопсії. Ключові особливості:
  • надає рекомендації міжнародних експертів щодо різних типів пухлин м'яких тканин (доброякісних, злоякісних та пухлиноподібних утворень), їх візуалізаційних особливостей, які допомагають встановити специфічний або диференціальний діагноз, а також щодо того, коли слід проводити біопсію, а коли направляти до спеціалізованих центрів
  • є чудовим ресурсом для радіологів загального та спеціалізованого профілю, радіологів-практикантів, спеціалістів УЗД, онкологів та хірургів-онкологів для описування результатів обстежень
  • обговорює важливість належної візуалізації та біопсії пухлин, а також наслідки незапланованих оперативних втручань при саркомі.
S 12201 Practical guide for imaging of soft tissue tumours / ed.: H. Gupta, S. Thaker. - Boca Raton [etc.]: CRC Press Taylor and Francis Group, 2023. Table of contents Preface Acknowledgements About the editors List of contributors
  1. Approach to soft tissue lesions
  2. Imaging modalities and techniques in soft tissue tumours
  3. Lipomatous tumours
  4. Fibroblastic, myofibroblastic and fibrohistiocytic tumours
  5. Peripheral nerve tumours
  6. Synovial pathologies
  7. Muscle tumours
  8. Vascular tumours
  9. Tumours of uncertain origin
  10. Other non-sarcomatous soft tissue tumours
  11. Soft tissue tumour mimics
  12. Biopsy of soft tissue tumours
  13. Histopathology of soft tissue lesions
  14. Imaging of post-treatment changes in soft tissue sarcomas
  15. Index