Пости онколога: великі і не дуже

У онкологічних хвороб завжди гіркий смак – ліків, болю, втрачених сподівань, помножений на запах смерті. За таких умов, важливо, щоб всі, хто стикався з діагнозом «рак», мали доступ до фахової інформації, написаної доступними до розуміння словами. Саме таким – простими словами і професійним – є блог онколога Андрія Гардашнікова, де він впродовж декількох років висвітлює лікування раку та взаємодіє з пацієнтами. Цей блог і став основою написання книги, яку присвячено спростуванню міфів та упереджень навколо онкологічних хвороб, хіміотерапії та лікування хронічного болю.

12 березня 2024 року у Національної наукової медичної бібліотеки України презентовано книгу лікаря Андрія Гардашнікова «Пости онколога: великі і не дуже».

Видання висвітлює взаємодію лікарів і пацієнтів в онкологічній практиці, психологічну підтримку, паліативну допомогу, знеболення в онкологічній практиці та визначено шляхи отримання пацієнтами якісного лікування хронічного болю.

Корисною є інформація щодо поведінки під час і після хіміотерапії зі спростуванням поширених міфів щодо «дексаметазону при низьких лейкоцитах» та «медичного використання канабісу».

Презентували видання – автори:

Андрій Гардашніков – лікар-онколог хіміотерапевтичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» (м. Кропивницький).

Світлана Лукомська – кандидат психологічних наук, старша наукова співробітниця лабораторії методології і теорії психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, онкопацієнтка з понад 10 річним досвідом, упорядник та ілюстратор книги.

У заході взяли участь студенти – майбутні психологи ІІ курсу медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Під час заходу відбувся професійний діалог між студентами і авторами видання, багато запитань було поставлено лікарю Андрію Гардашнікову.

Повний текст книги Андрія Гардашнікова «Пости онколога: великі і не дуже» доступно в Цифровому архіві ННМБУ: https://library.gov.ua/emed/suchasna-medytsyna/posty-onkoloha-velyki-i-ne-duzhe-bloh-onkoloha

Публікації на цю тему

У онкологічних хвороб завжди гіркий смак – ліків, болю, втрачених сподівань, помножений на запах смерті. За таких умов, важливо, щоб всі, хто стикався з діагнозом «рак», мали доступ до фахової інформації, написаної доступними до розуміння словами. Саме таким – простими словами і професійним – є блог онколога Андрія Гардашнікова, де він впродовж декількох років висвітлює лікування раку та взаємодіє з пацієнтами. Цей блог і став основою написання книги, яку присвячено спростуванню міфів та упереджень навколо онкологічних хвороб, хіміотерапії та лікування хронічного болю. 12 березня 2024 року у Національної наукової медичної бібліотеки України презентовано книгу лікаря Андрія Гардашнікова «Пости онколога: великі і не дуже». Видання висвітлює взаємодію лікарів і пацієнтів в онкологічній практиці, психологічну підтримку, паліативну допомогу, знеболення в онкологічній практиці та визначено шляхи отримання пацієнтами якісного лікування хронічного болю. Корисною є інформація щодо поведінки під час і після хіміотерапії зі спростуванням поширених міфів щодо «дексаметазону при низьких лейкоцитах» та «медичного використання канабісу». Презентували видання – автори: Андрій Гардашніков – лікар-онколог хіміотерапевтичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» (м. Кропивницький). Світлана Лукомська – кандидат психологічних наук, старша наукова співробітниця лабораторії методології і теорії психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, онкопацієнтка з понад 10 річним досвідом, упорядник та ілюстратор книги. У заході взяли участь студенти – майбутні психологи ІІ курсу медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Під час заходу відбувся професійний діалог між студентами і авторами видання, багато запитань було поставлено лікарю Андрію Гардашнікову. Повний текст книги Андрія Гардашнікова «Пости онколога: великі і не дуже» доступно в Цифровому архіві ННМБУ: https://library.gov.ua/emed/suchasna-medytsyna/posty-onkoloha-velyki-i-ne-duzhe-bloh-onkoloha