Презентація біографічного нарису

25 жовтня 2017 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентація біографічного нарису «Патоморфолог, історик медицини Сергій Микитович Старченко. До 100-річчя від дня народження».

Цей біографічний нарис продовжує серію «Медична біографістика». Видання висвітлює біографічний портрет відомого патоморфолога, історика медицини Сергія Микитовича Старченка, якому 7 жовтня 2017 року виповнилося б 100 років.

Матеріали згруповані за чотирма блоками: І – життєвий шлях С.М.Старченка; ІІ – основні дослідження; ІІІ – роздуми, спогади та відгуки про нього; IV – добірка фотографій з особистого архіву С.М.Старченка з його власноручними коментарями.

На презентації покажчика виступили доктор медичних наук, професор Петро Іванович Червяк, доктор медичних наук, професор Михайло Петрович Бойчак, кандидат медичних наук Юрій Григорович Віленський, Вячеслав Львович Громашевський – син видатного епідеміолога Лева Васильовича Громашевського. У своїх спогадах вони згадували Сергія Микитовича Старченка як дуже неординарну особистість. В публікації «Романтик прагматизму», що була присвячена унікальним спогадам академіка Олександра Марзеєва, в газеті «День» Юрій Григорович Віленський наводить слова директора Інституту гігієни та медичної екології імені О.М. Марзеєва АМН України Андрія Михайловича Сердюка «Я знав, що історик медицини Сергій Микитович Старченко, за часів своєї діяльності в нашій установі, сформував колекцію історичних фотографій про дні та праці зодчого інституту. Вже в новому корпусі я розшукав їх! Разом з ними було знайдено і об’ємний рукопис спогадів».

Невід`ємною складовою наукових досліджень в Національній науковій медичній бібліотеці України є вивчення історії медицини, що допомагає збереженню історичної пам`яті. Співробітники бібліотеки розповіли, як професійно і прискіпливо ставився Сергій Микитович до роботи над біобібліографічними словниками серії „Медична біографістика” – „Медицина в Україні». Взагалі, він до всього у житті ставився дуже відповідально. Для нього не існувало другорядних тем, він віддавався роботі на 100 відсотків.

Сергій Микитович Старченко вважав, що «…сила і значення народу не лише в тому , що він народжує великих людей, а й в тому, що він цінує їх, вшановує їхню пам`ять…».
Видатний патоморфолог, історик медицини Сергій Микитович Старченко був всебічно обдарованою людиною і міг досягти успіху у багатьох сферах життя. Тож, цінуймо людей ще за життя і шануймо пам`ять про них!

Публікації на цю тему

25 жовтня 2017 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентація біографічного нарису «Патоморфолог, історик медицини Сергій Микитович Старченко. До 100-річчя від дня народження». Цей біографічний нарис продовжує серію «Медична біографістика». Видання висвітлює біографічний портрет відомого патоморфолога, історика медицини Сергія Микитовича Старченка, якому 7 жовтня 2017 року виповнилося б 100 років. Матеріали згруповані за чотирма блоками: І – життєвий шлях С.М.Старченка; ІІ – основні дослідження; ІІІ – роздуми, спогади та відгуки про нього; IV – добірка фотографій з особистого архіву С.М.Старченка з його власноручними коментарями. На презентації покажчика виступили доктор медичних наук, професор Петро Іванович Червяк, доктор медичних наук, професор Михайло Петрович Бойчак, кандидат медичних наук Юрій Григорович Віленський, Вячеслав Львович Громашевський – син видатного епідеміолога Лева Васильовича Громашевського. У своїх спогадах вони згадували Сергія Микитовича Старченка як дуже неординарну особистість. В публікації «Романтик прагматизму», що була присвячена унікальним спогадам академіка Олександра Марзеєва, в газеті «День» Юрій Григорович Віленський наводить слова директора Інституту гігієни та медичної екології імені О.М. Марзеєва АМН України Андрія Михайловича Сердюка «Я знав, що історик медицини Сергій Микитович Старченко, за часів своєї діяльності в нашій установі, сформував колекцію історичних фотографій про дні та праці зодчого інституту. Вже в новому корпусі я розшукав їх! Разом з ними було знайдено і об’ємний рукопис спогадів». Невід`ємною складовою наукових досліджень в Національній науковій медичній бібліотеці України є вивчення історії медицини, що допомагає збереженню історичної пам`яті. Співробітники бібліотеки розповіли, як професійно і прискіпливо ставився Сергій Микитович до роботи над біобібліографічними словниками серії „Медична біографістика” – „Медицина в Україні». Взагалі, він до всього у житті ставився дуже відповідально. Для нього не існувало другорядних тем, він віддавався роботі на 100 відсотків. Сергій Микитович Старченко вважав, що «…сила і значення народу не лише в тому , що він народжує великих людей, а й в тому, що він цінує їх, вшановує їхню пам`ять…». Видатний патоморфолог, історик медицини Сергій Микитович Старченко був всебічно обдарованою людиною і міг досягти успіху у багатьох сферах життя. Тож, цінуймо людей ще за життя і шануймо пам`ять про них!