Презентація книги “Невідомі периферії Києва. Новий Печерськ”

7 вересня 2021 р. у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася презентація книжки «Невідомі периферії Києва. Новий Печерськ».

Автори видання молоді, але вже досить відомі києвознавці і дослідники: Олександр Михайлик – автор низки книг про архітектуру Києва, храмів Київщини й Житомирщини і Семен Широчин – кандидат технічних наук, дослідник архітектури Києва, автор книг і статей про архітектуру Києва радянської доби.

Книга продовжує серію «Невідомі периферії Києва» і розповідає про формування міського середовища одного із центральних київських районів – Печерська, що через наявність фортеці тривалий час не був забудований.

Автори розповіли, що у роботі над книжкою було використано історичні карти та космічні знімки, а також рідкісні фотографії з приватних архівів. Особливу увагу дослідники приділили висвітленню інформації про процес формування сучасної забудови, про проєкти житлових районів та генеральні плани. Також у книзі ідентифіковано більшість типових проєктів житлових будинків та шкіл у масовій забудові Печерська.

Книжка цікава для читання всім мешканцям столиці та стане в нагоді архітекторам, історикам і києвознавцям.

Публікації на цю тему

7 вересня 2021 р. у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася презентація книжки «Невідомі периферії Києва. Новий Печерськ». Автори видання молоді, але вже досить відомі києвознавці і дослідники: Олександр Михайлик – автор низки книг про архітектуру Києва, храмів Київщини й Житомирщини і Семен Широчин – кандидат технічних наук, дослідник архітектури Києва, автор книг і статей про архітектуру Києва радянської доби. Книга продовжує серію «Невідомі периферії Києва» і розповідає про формування міського середовища одного із центральних київських районів – Печерська, що через наявність фортеці тривалий час не був забудований. Автори розповіли, що у роботі над книжкою було використано історичні карти та космічні знімки, а також рідкісні фотографії з приватних архівів. Особливу увагу дослідники приділили висвітленню інформації про процес формування сучасної забудови, про проєкти житлових районів та генеральні плани. Також у книзі ідентифіковано більшість типових проєктів житлових будинків та шкіл у масовій забудові Печерська. Книжка цікава для читання всім мешканцям столиці та стане в нагоді архітекторам, історикам і києвознавцям.