Презентація нового атласа – навчального посібника

14 листопада в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентація атласа “Вади розвитку дихальної системи”, написана Д.Ю.Кривченею та Д.О.Руденко. Книга вийшла друком у 2017 році, працювали над нею впродовж 3-х років, а матеріал використали за десятиліття досліджень.

Кривченя Данило Юліанович – відомий вчений в галузі дитячої хірургії, доктор медичних наук, професор. академік АН ВШ України, заслужений діяч науки і техніки України. Учень академіків М.М. Амосова та О.О. Шалімова. Заснував і очолював кафедру дитячої хірургії в Інституті удосконалення лікарів (1980–1992) та клініку складних вад розвитку у дітей в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (з 1980 р.). Завідувач кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (з 1992 р.). Створив школу дитячих хірургів. Розробив і удосконалив діагностику та вперше в Україні виконав оригінальні операції при складних вадах розвитку – подвійній дузі аорти, аномальній підключичній артерії, петлі легеневої артерії, транспозиції магістральних судин у новонароджених, а також сегментарну резекцію при вродженій емфіземі легень. Розробив та вперше виконав трахеопластику та аортопексію при трахеомаляції та компресійних стенозах трахеї. Вперше у світовій практиці для зняття респіраторного дистрес-синдрому запропонував та виконав операції транслокації діафрагми при аплазії легені, розкрив анатомо-патофізіологічні особливості перебігу цієї вади та необхідність її хірургічної корекції, котра заперечувалась протягом століть. Розробив алгоритм надання допомоги дітям з синдромом портальної гіпертензії. Розробив методики сегментарних органозберігаючих операцій при захворюваннях селезінки, печінки та підшлункової залози. Автор понад 350 наукових праць. Має 35 авторських свідоцтв та патентів на методи операцій і хірургічні інструменти. Автор 5 монографій та декількох навчальних посібників.

Дмитро Юліанович Кривченя – непересічна особистість. На його медичні праці посилаються вчені з 15 країн світу: впродовж 2014-2017 років 41 цитування. З найважчих вад, що вважаються невиліковними в світі, 86 ним прооперовано успішно – це другий результат у світі. Данило Юліанович вважає, що основні знання здобув завдяки нашій бібліотеці, незмінним читачем якої являється з 1965 року.

Публікації на цю тему

14 листопада в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентація атласа "Вади розвитку дихальної системи", написана Д.Ю.Кривченею та Д.О.Руденко. Книга вийшла друком у 2017 році, працювали над нею впродовж 3-х років, а матеріал використали за десятиліття досліджень. Кривченя Данило Юліанович - відомий вчений в галузі дитячої хірургії, доктор медичних наук, професор. академік АН ВШ України, заслужений діяч науки і техніки України. Учень академіків М.М. Амосова та О.О. Шалімова. Заснував і очолював кафедру дитячої хірургії в Інституті удосконалення лікарів (1980–1992) та клініку складних вад розвитку у дітей в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (з 1980 р.). Завідувач кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (з 1992 р.). Створив школу дитячих хірургів. Розробив і удосконалив діагностику та вперше в Україні виконав оригінальні операції при складних вадах розвитку – подвійній дузі аорти, аномальній підключичній артерії, петлі легеневої артерії, транспозиції магістральних судин у новонароджених, а також сегментарну резекцію при вродженій емфіземі легень. Розробив та вперше виконав трахеопластику та аортопексію при трахеомаляції та компресійних стенозах трахеї. Вперше у світовій практиці для зняття респіраторного дистрес-синдрому запропонував та виконав операції транслокації діафрагми при аплазії легені, розкрив анатомо-патофізіологічні особливості перебігу цієї вади та необхідність її хірургічної корекції, котра заперечувалась протягом століть. Розробив алгоритм надання допомоги дітям з синдромом портальної гіпертензії. Розробив методики сегментарних органозберігаючих операцій при захворюваннях селезінки, печінки та підшлункової залози. Автор понад 350 наукових праць. Має 35 авторських свідоцтв та патентів на методи операцій і хірургічні інструменти. Автор 5 монографій та декількох навчальних посібників. Дмитро Юліанович Кривченя – непересічна особистість. На його медичні праці посилаються вчені з 15 країн світу: впродовж 2014-2017 років 41 цитування. З найважчих вад, що вважаються невиліковними в світі, 86 ним прооперовано успішно – це другий результат у світі. Данило Юліанович вважає, що основні знання здобув завдяки нашій бібліотеці, незмінним читачем якої являється з 1965 року.