Про творця чудових книг

22 січня 2020 р. у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася зустріч з Валерієм Дружбинським, що присвячена «творцю чудових книг» Костянтину Паустовському.

Валерій Іванович Дружбинський – журналіст, публіцист, письменник, кінокритик, кандидат історичних наук (1977), дворазовий лауреат премії Спілки журналістів СРСР (1972, 1979).

Чотири роки (1965–1968) Валерій Дружбинський працював літературним секретарем письменника Констянтина Паустовського. Про цей важливий період свого життя він написав книги про Вчителя «Паустовский, каким я его знал» (1980) і «О Паустовском» (2017).

Валерій Іванович розповів про те як випадково став секретарем видатного майстра прози, про першу зустріч з Костянтином Георгійовичем. Віртуозно володіючи даром розповідача він намагався згадати все те, що особисто побачив, дізнався і почув у ті далекі роки.

Зокрема, такі цікаві факти: рід Паустовських є нащадками запорізьких козаків, які після розгону Запорізької Січі оселилися вздовж річки Рось, а сам письменник про себе говорив і писав, що він виріс на Україні та є «киевлянин по душе».
Як і в передмові до видання Валерій Дружбинський зауважив, що: «…Задача, яку я перед собою поставив, набагато скромніше: розповісти про те, якою людиною був Паустовський – у спілкуванні з близькими, з друзями, з колегами, з читачами, нарешті, з можновладцями».

Книжка «О Паустовском» була подарована в 2017 р. тодішній директорці Бібліотеки Раїсі Павленко й зберігається у фонді. Книга розповідає про цілу плеяду літераторів радянського періоду, зокрема про Михайла Булгакова, Ісаака Бабеля, Михайла Свєтлова, Максима Рильського, Корнія Чуковського, Олександра Солженіцина, Остапа Вишню, Юрія Любимова та ін. видатних особистостей.

Завдяки зустрічі всі присутні мали можливість зазирнути у світ Констянтина Паустовського – письменника, який за словами німецького колеги Генріха Белля є «читаем и любим миллионами».

Публікації на цю тему

22 січня 2020 р. у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася зустріч з Валерієм Дружбинським, що присвячена «творцю чудових книг» Костянтину Паустовському. Валерій Іванович Дружбинський – журналіст, публіцист, письменник, кінокритик, кандидат історичних наук (1977), дворазовий лауреат премії Спілки журналістів СРСР (1972, 1979). Чотири роки (1965–1968) Валерій Дружбинський працював літературним секретарем письменника Констянтина Паустовського. Про цей важливий період свого життя він написав книги про Вчителя «Паустовский, каким я его знал» (1980) і «О Паустовском» (2017). Валерій Іванович розповів про те як випадково став секретарем видатного майстра прози, про першу зустріч з Костянтином Георгійовичем. Віртуозно володіючи даром розповідача він намагався згадати все те, що особисто побачив, дізнався і почув у ті далекі роки. Зокрема, такі цікаві факти: рід Паустовських є нащадками запорізьких козаків, які після розгону Запорізької Січі оселилися вздовж річки Рось, а сам письменник про себе говорив і писав, що він виріс на Україні та є «киевлянин по душе». Як і в передмові до видання Валерій Дружбинський зауважив, що: «…Задача, яку я перед собою поставив, набагато скромніше: розповісти про те, якою людиною був Паустовський – у спілкуванні з близькими, з друзями, з колегами, з читачами, нарешті, з можновладцями». Книжка «О Паустовском» була подарована в 2017 р. тодішній директорці Бібліотеки Раїсі Павленко й зберігається у фонді. Книга розповідає про цілу плеяду літераторів радянського періоду, зокрема про Михайла Булгакова, Ісаака Бабеля, Михайла Свєтлова, Максима Рильського, Корнія Чуковського, Олександра Солженіцина, Остапа Вишню, Юрія Любимова та ін. видатних особистостей. Завдяки зустрічі всі присутні мали можливість зазирнути у світ Констянтина Паустовського – письменника, який за словами німецького колеги Генріха Белля є «читаем и любим миллионами».