Професор Адам Білікевич (2 квітня 1933 – 3 червня 2007)

Професор Адам Білікевич (2 квітня 1933 – 3 червня 2007) — польський психіатр, президент Польської психіатричної асоціації, багаторічний головний редактор журналу «Psychiatria Polska». Автор 265 наукових праць, у тому числі навчальних посібників та підручників. Був керівником кафедри психіатрії та ІІ клініки психічних захворювань Медичної академії у Ґданську. Також входив у склад Центральної комісії з вчених звань і ступенів і Головної ради з питань науки та вищої освітиПрофесор Адам Білікевич (2 квітня 1933 – 3 червня 2007)

Адам Білікевич запровадив нові методи в психіатрії: дослідження органічного походження психічних розладів, дослідження патології епілепсії, особливо скроневої епілепсії, ввів поняття «дистимічні розлади», працював над діагностикою та лікуванням деменції з особливим акцентом на хворобу Альцгеймера, був співавтором модифікованої класифікації епілептичних нападів. Його науковий доробок включає роботи з афективних розладів (депресія, шизоафективні розлади), також професор працював над дослідженням психічних захворювань  дітей, підлітків та людей літнього і старечого віку.

До 90 річниці від дня народження професора  Адама Білікевича у Польській медичній бібліотеці ім. проф. Збіґнєва Реліґи підготована виставка праць професора.

Останні публікації

Професор Адам Білікевич (2 квітня 1933 – 3 червня 2007) — польський психіатр, президент Польської психіатричної асоціації, багаторічний головний редактор журналу «Psychiatria Polska». Автор 265 наукових праць, у тому числі навчальних посібників та підручників. Був керівником кафедри психіатрії та ІІ клініки психічних захворювань Медичної академії у Ґданську. Також входив у склад Центральної комісії з вчених звань і ступенів і Головної ради з питань науки та вищої освіти Адам Білікевич запровадив нові методи в психіатрії: дослідження органічного походження психічних розладів, дослідження патології епілепсії, особливо скроневої епілепсії, ввів поняття «дистимічні розлади», працював над діагностикою та лікуванням деменції з особливим акцентом на хворобу Альцгеймера, був співавтором модифікованої класифікації епілептичних нападів. Його науковий доробок включає роботи з афективних розладів (депресія, шизоафективні розлади), також професор працював над дослідженням психічних захворювань  дітей, підлітків та людей літнього і старечого віку. До 90 річниці від дня народження професора  Адама Білікевича у Польській медичній бібліотеці ім. проф. Збіґнєва Реліґи підготована виставка праць професора.