Професор Збігнєв Реліга – творець першої вдалої трансплантації серця в Польщі

Професор Збігнєв Реліга – творець першої вдалої трансплантації серця в ПольщіУ Польській медичній бібліотеці в Києві імені професора Збігнєва Реліги розгорнута виставочна експозиція, присвячена цій події.
В серпні 1985 року польський кардіохірург Збігнєв Реліга провів першу операцію на серці в клініці Кардіохірургії Сілезької Медичної Академії у місті Забже. 5-го листопада 1985 року Збігнєв Реліга успішно здійснив операцію з трансплантації серця. Сьогодні виповнюється 35 років з цієї нагоди. Ім’я польського кардіохірурга згодом стало дуже відомим у всьому світі, адже саме Збігнєв Релiга першим у Польщі вдало виконав пересадку серця.

У 1987 році знаменитий лікар Збігнєв Реліга виконав операцію з трансплантації серця Фадею Житкєвічу, члену Товариства Трансплантації серця. Операція, яка тривала двадцять три години, вдалася. Пацієнт з новим серцем жив понад 30 років (!), пішов з життя у 2017 року, в 91 рік. Це був пацієнт, який найдовше прожив після трансплантації серця в Польщі.

Професор Збігнєв Реліга – творець першої вдалої трансплантації серця в ПольщіПрофесор Збігнєв Реліга – творець першої вдалої трансплантації серця в Польщі

 

 

 

 

 

 

Професор Збігнєв Реліга вніс великий вклад у розвиток Польської медичної науки. Сучасники захоплюються науковими досягненнями, лабораторними дослідженнями великого вченого і далі розвивають його ідеї.

 

 

Публікації на цю тему

У Польській медичній бібліотеці в Києві імені професора Збігнєва Реліги розгорнута виставочна експозиція, присвячена цій події. В серпні 1985 року польський кардіохірург Збігнєв Реліга провів першу операцію на серці в клініці Кардіохірургії Сілезької Медичної Академії у місті Забже. 5-го листопада 1985 року Збігнєв Реліга успішно здійснив операцію з трансплантації серця. Сьогодні виповнюється 35 років з цієї нагоди. Ім’я польського кардіохірурга згодом стало дуже відомим у всьому світі, адже саме Збігнєв Релiга першим у Польщі вдало виконав пересадку серця. У 1987 році знаменитий лікар Збігнєв Реліга виконав операцію з трансплантації серця Фадею Житкєвічу, члену Товариства Трансплантації серця. Операція, яка тривала двадцять три години, вдалася. Пацієнт з новим серцем жив понад 30 років (!), пішов з життя у 2017 року, в 91 рік. Це був пацієнт, який найдовше прожив після трансплантації серця в Польщі.             Професор Збігнєв Реліга вніс великий вклад у розвиток Польської медичної науки. Сучасники захоплюються науковими досягненнями, лабораторними дослідженнями великого вченого і далі розвивають його ідеї.