“Придворні” архітектори родини Терещенків-Ханенків

6 листопада 2023 року о 15:00 запрошуємо на лекцію: “Придворні” архітектори родини Терещенків-Ханенків, яка приурочена до 93-ої річниці заснування Національної наукової бібліотеки України та 130-річчя від початку будівництва приміщення бібліотеки – особняка Олександра Терещенка, пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення.

Особняк Олександра Терещенка на розі вулиць Гетьмана Павла Скоропадського та Володимира Антоновича – один з найзагадковіших в ряду маєтків родини меценатів. Про його будівництво маємо дуже мало відомостей – лише нещодавно був оприлюднений проект особняка, та й ім’я архітектора довгий час залишалось загадкою. Серед авторів забудови називають і Володимира Ніколаєва, і Павла Голландського, і Петра Бойцова. Що ж об’єднувало таких різних митців, і яке відношення вони мали до будівництва? І чи дійсно мали? Про це та багато іншого на лекції: “Придворні” архітектори родини Терещенків-Ханенків, розкаже історикиня та пам’яткознавиця Олена Мокроусова.

Олена Мокроусова, кандидатка історичних наук, авторка книг і публікацій з історії архітектури Києва, заступник генерального директора з наукової роботи Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.

6 листопада 2023 року о 15:00 запрошуємо на лекцію: "Придворні" архітектори родини Терещенків-Ханенків, яка приурочена до 93-ої річниці заснування Національної наукової бібліотеки України та 130-річчя від початку будівництва приміщення бібліотеки – особняка Олександра Терещенка, пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення. Особняк Олександра Терещенка на розі вулиць Гетьмана Павла Скоропадського та Володимира Антоновича – один з найзагадковіших в ряду маєтків родини меценатів. Про його будівництво маємо дуже мало відомостей – лише нещодавно був оприлюднений проект особняка, та й ім’я архітектора довгий час залишалось загадкою. Серед авторів забудови називають і Володимира Ніколаєва, і Павла Голландського, і Петра Бойцова. Що ж об’єднувало таких різних митців, і яке відношення вони мали до будівництва? І чи дійсно мали? Про це та багато іншого на лекції: "Придворні" архітектори родини Терещенків-Ханенків, розкаже історикиня та пам’яткознавиця Олена Мокроусова. Олена Мокроусова, кандидатка історичних наук, авторка книг і публікацій з історії архітектури Києва, заступник генерального директора з наукової роботи Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.