«Розмістити бібліотеку у будинку – це надати душу будинку» слова відомого римського філософа Цицерона влучно характеризують подію, що відбулася півстоліття тому, коли у 1969 році Національна наукова медична бібліотека України отримала приміщення особняка Олександра Терещенка. Будівля була в занедбаному, аварійному стані, але завдяки реставраторам і колективу бібліотеки вона отримала друге життя.
6 листопада 2023 року до 93-ої річниці заснування Національної наукової медичної бібліотеки України та 130-річчя від початку будівництва приміщення бібліотеки відбулася лекція про архітекторів, причетних до будівництва особняка Олександра Терещенка – пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення.
Особняк Олександра Терещенка на розі вулиць Гетьмана Павла Скоропадського та Володимира Антоновича – один з найзагадковіших в ряду маєтків родини меценатів. Про його будівництво маємо дуже мало відомостей – лише нещодавно було оприлюднено проєкт особняка. Та й ім’я архітектора довгий час залишалось загадкою. Серед авторів забудови називають і Володимира Ніколаєва, і Павла Голландського, і Петра Бойцова. Що ж об’єднувало таких різних митців, і яке відношення вони мали до будівництва? І чи дійсно мали? Про це та багато іншого про архітектуру Києва кінця ХІХ початку ХХ століття йшлося на лекції Олени Мокроусової «Придворні» архітектори родини Терещенків-Ханенків».
Спікер:
Олена Мокроусова, кандидатка історичних наук, авторка книг і публікацій з історії архітектури Києва, заступниця генерального директора з наукової роботи Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.
Модератор:
Світлана Кирій, зав. відділу зовнішніх комунікацій та маркетингу ННМБУ