Przewlekła obturacyjna choroba płuc–przyczyny, objawy, leczenie

Польська медична бібліотека експонує книжкову виставку на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень – причини, симптоми, лікування», яка познайомить користувачів з новими науковими документами, що надійшли до бібліотеки.

Хронічне обструктивне захворювання  легень (ХОЗЛ) – одне з найпоширеніших хронічних захворювань.

ХОЗЛ – захворювання , яке можна попередити та яке піддається лікуванню, характеризується постійними респіраторними симптомами та утворенням незворотної непрохідності в дихальних шляхах внаслідок надмірної запальної реакції бронхів і легень у відповідь на шкідливий пил і гази. Основними проявами хвороби є хронічний кашель та задишка, які значно обмежують життєдіяльність.

Найбільш поширені причини захворювання включають паління тютюну, в тому числі, пасивне паління, забруднення атмосферного повітря на робочому місці та вдома, інфекції органів дихальної системи, рецидивні інфекції, а також бронхіальна астма та генетичні обумовленості.

Використовують для лікування хвороби фармакологічну терапію ХОЗЛ. Схема лікування індивідуалізована для кожного пацієнта, оскільки існує зв’язок між тяжкістю симптомів, бронхообструкцією та частотою загострень ХОЗЛ.

У світі постійно збільшується кількість  захворювань  та випадків смерті, спричинених ХОЗЛ. За оцінками ВООЗ, у 2020 році це буде третьою причиною смерті у світі. Частота ХОЗЛ у людей віком від 40 років становить 8,9%. У Польщі дане захворювання зустрічається приблизно у 10% людей після 40 років і є четвертою причиною смерті.

Бережіть себе та своїх близьких.  Не запускайте хворобу і вчасно звертайтеся за медичною допомогою!

Публікації на цю тему

Польська медична бібліотека експонує книжкову виставку на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень – причини, симптоми, лікування», яка познайомить користувачів з новими науковими документами, що надійшли до бібліотеки. Хронічне обструктивне захворювання  легень (ХОЗЛ) – одне з найпоширеніших хронічних захворювань. ХОЗЛ – захворювання , яке можна попередити та яке піддається лікуванню, характеризується постійними респіраторними симптомами та утворенням незворотної непрохідності в дихальних шляхах внаслідок надмірної запальної реакції бронхів і легень у відповідь на шкідливий пил і гази. Основними проявами хвороби є хронічний кашель та задишка, які значно обмежують життєдіяльність. Найбільш поширені причини захворювання включають паління тютюну, в тому числі, пасивне паління, забруднення атмосферного повітря на робочому місці та вдома, інфекції органів дихальної системи, рецидивні інфекції, а також бронхіальна астма та генетичні обумовленості. Використовують для лікування хвороби фармакологічну терапію ХОЗЛ. Схема лікування індивідуалізована для кожного пацієнта, оскільки існує зв’язок між тяжкістю симптомів, бронхообструкцією та частотою загострень ХОЗЛ. У світі постійно збільшується кількість  захворювань  та випадків смерті, спричинених ХОЗЛ. За оцінками ВООЗ, у 2020 році це буде третьою причиною смерті у світі. Частота ХОЗЛ у людей віком від 40 років становить 8,9%. У Польщі дане захворювання зустрічається приблизно у 10% людей після 40 років і є четвертою причиною смерті. Бережіть себе та своїх близьких.  Не запускайте хворобу і вчасно звертайтеся за медичною допомогою!