Практичний посібник: “Реабілітація при травмах спинного мозку” для студентів фізіотерапії та лікарів-реабілітологів, а також для медичних працівників, які бажають ознайомитися з новими методами у лікуванні та хірургічними втручаннями у цій галузі.
Століттями травми спиного мозку (ТСМ) вважалися невиліковними, оскільки вони призводили до швидкої чи повільної смерті. Проте після впровадження комплексної допомоги людям із ТСМ після Другої світової війни та вдосконалення догоспітального лікування та медичної допомоги, ті, хто вижив, тепер мають тривалість життя, яка не відрізняється від тривалості життя здорової популяції. У наш час такі пацієнти можуть розраховувати на продуктивне життя. Через значні зусилля багатьох лікарів, які спрямовані на нові методи лікування пошкодженого спинного мозку, відбулися помітні зміни у лікуванні ТСМ.
У цій публікації значна частина уваги приділена сучасним аспектам лікування та реабілітації пацієнтів із травмами спинного мозку, а також таким важливим питанням, як сексуальна реабілітація, психотерапія, покращення функції верхніх кінцівок у пацієнта з тетраплегією та старіння після травми спинного мозку, які оминають своєю увагою інші автори
Особлива увага приділяється реальному досвіду пацієнтів, тому що вони найкраще знають як пережити травми спинного мозку та як покращити якість життя після лікування.
Книжка пропонує нові важливі ідеї про ключові аспекти лікування та реабілітації після травм спинного мозку, вона є практичним ресурсом, заснованим на даних доказової медицини. Ця публікація має на меті допомогти лікарям надавати високоякісну допомогу та гарантувати найкращі результати для пацієнтів.
Структура книжки повторює шлях пацієнта від діагностики травми до повної реабілітації. Подано багато практичної інформації щодо засобів пересування та повернення до керуванням автомобілем. Окремі розділи присвячені біомеханіці, дитячим травмам спинного мозку та травмам шийки матки.
Цю книжку не слід читати від початку до кінця, її потрібно використовувати як довідник, який забезпечує швидкий доступ до інформації та дає конкретні відповіді на запитання щодо ведення пацієнта (пацієнтів) із травмами спинного мозку.
Книжка складається із 21 розділу, починаючи з нейроанатомії та нейрофізіології спинного мозку. Наступні розділи присвячені різним типам ТСМ, їх лікуванню та способам реабілітації, які мають на меті привести до повної реабілітації пацієнта.
Додаток 1 дає можливість діагностувати пацієнта за міжнародними стандартами неврологічної класифікації травм спинного мозку ISNCSI.
Кожен розділ написаний експертами у своїй галузі. Деякі розділи написані із навчальною метою. Розділи про біомеханіку, педіатричну ТСМ, травми шийки матки та тетраплегію верхньої кінцівки зазвичай не розглядаються у подібних публікаціях. Розділ про біомеханіку містить аналіз біомеханічних принципів, пов’язаних з основними завданнями, такими як рухливість ліжка, утримання рівноваги у положенні сидячи, переміщення та штовхання інвалідного візка. Особливість цієї книжки полягає в тому, що три розділи були написані людьми з досвідом ТСМ, які пропонують власний погляд на фізичні вправи та спорт, соціальні питання та небезпеки життя з ТСM.
Цей посібник містить практичні настанови, він буде насамперед корисним для студентів та лікарів, які розпочинають свою кар’єру але також може стати в нагоді і для досвідчених реабілітологів та лікарів суміжних медичних дисциплін для оновлення або розширення їхніх знань.
S 12202
Rehabilitation in spinal cord injuries / ed.: J. E. Reznik, J. Simmons. – Chatswood: Elsevier, 2021
1 Introduction to spinal cord injury
2 From the field to the emergency department and beyond
3 The shifting paradigm
4 Early hospital management
5 Biomechanics
6 Functional independence
7 Electrotherapeutic techniques
8 Modes of transport
9 Ambulation
10 Hydrotherapy
11 Incomplete spinal and peripheral nerve lesions
12 Overview of sexual function and changes post-SCI
13 Exercise and sport
14 Paediatric spinal cord injury
15 Ageing with a spinal cord injury
16 High cervical lesions
17 Improving upper limb function
18 Common complications of spinal cord injury
19 Psychological sequelae of spinal cord injuries
20 Sociological issues associated with spinal cord injury – a personal journey
21 The hazards of living with a spinal cord injury