Різдвяні свята і наука у старому Києві

23 грудня 2021 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбувся музично-театралізований перфоменс “Різдвяні свята і наука у старому Києві” за організації “Бюро театралізованих екскурсій”.

Ця ініціатива зародилася в середовищі Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка.
Очільниця “Бюро театралізованих екскурсій” Ольга Мусіяченко, яка є викладачкою Фахового коледжу “Універсум” КУ ім. Бориса Грінченка і головою Наукового товариства вишу розповіла, що у XIX ст. в Україні особливої гостроти набули проблеми національної самоідентифікації, збереження самобутності української культури, захисту та розвитку української мови.

Студенти через театральні сценки відтворили часи, коли інтелектуальні особистості того часу – Павло Чубинський, Микола Лисенко, Олена Пчілка, Валерія О’Коннор Вілінська – збирали, досліджували і популяризували українську культуру через видання збірок народних пісень, казок, носіння українського одягу тощо.

Учасники перфоменсу заспівали колядки, розповіли про святкування нового року та Різдва Христового у старовинних українських родинах, представили сцени з творів Івана Нечуя-Левицького і спогадів Ізидори Косач.

Музично-театралізований перфоменс не тільки створив святковий настрій, а спонукав присутніх до осмислення літературної спадщини і давніх українських традицій.

Публікації на цю тему

23 грудня 2021 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбувся музично-театралізований перфоменс "Різдвяні свята і наука у старому Києві" за організації "Бюро театралізованих екскурсій". Ця ініціатива зародилася в середовищі Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка. Очільниця "Бюро театралізованих екскурсій" Ольга Мусіяченко, яка є викладачкою Фахового коледжу "Універсум" КУ ім. Бориса Грінченка і головою Наукового товариства вишу розповіла, що у XIX ст. в Україні особливої гостроти набули проблеми національної самоідентифікації, збереження самобутності української культури, захисту та розвитку української мови. Студенти через театральні сценки відтворили часи, коли інтелектуальні особистості того часу – Павло Чубинський, Микола Лисенко, Олена Пчілка, Валерія О’Коннор Вілінська – збирали, досліджували і популяризували українську культуру через видання збірок народних пісень, казок, носіння українського одягу тощо. Учасники перфоменсу заспівали колядки, розповіли про святкування нового року та Різдва Христового у старовинних українських родинах, представили сцени з творів Івана Нечуя-Левицького і спогадів Ізидори Косач. Музично-театралізований перфоменс не тільки створив святковий настрій, а спонукав присутніх до осмислення літературної спадщини і давніх українських традицій.