До 100 річчя від дня народження Шумади Івана Володимировича (1920-2015)

12 червня 2020 року медична спільнота України відзначає 100 річчя від дня народження відомого ортопеда-травматолога, організатора охорони здоров’я, доктора медичних наук, професора, Заслуженого лікаря УРСР, Заслуженого діяча науки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, учасника Другої світової війни – Івана Володимировича Шумади.

Іван Володимирович розробив і впровадив у медичну практику реконструктивно-відновні операції на великих суглобах при їх ушкодженні й ортопедичних захворюваннях.

Серед основних напрямів наукових досліджень І.В. Шумади — комплексні розробки та практичні рекомендації стосовно дорожньо-транспортного, сільськогосподарського та інших видів травматизму, удосконалення поліклінічної допомоги, диспансеризації, лікувально-профілактичної допомоги інвалідам Другої світової війни, розробка нових методів профілактики та лікування ортопедо-травматологічних хворих. Як голова наукового товариства ортопедів-травматологів І.В. Шумада докладав багато зусиль для організації й успішного проведення наукових з’їздів, конференцій і симпозіумів.

Протягом 19 років Іван Володимирович очолював Республіканську проблемну комісію МОЗ УРСР ″Травматологія та ортопедія″.

За участю та під керівництвом Івана Володимировича видано 12 монографій, посібник для студентів-медиків, опубліковано 285 наукових праць і 10 авторських свідоцтв, захищено 5 докторських і 27 кандидатських дисертацій.

Держава високо відзначила ратні подвиги Івана Володимировича Шумади в роки Другої світової війни (Великої Вітчизняної війни) та багаторічну бездоганну трудову діяльність у системі охорони здоров’я України, нагородивши його орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни II ступеня, трьома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом Дружби народів, орденом Богдана Хмельницького та 18 медалями.