Інтервенційна онкологія – відносно новий, один із провідних напрямів діагностики і терапії лікування злоякісних новоутворень у світі.
Уперше про виникнення інтервенційної радіології офіційно заявив Чарльз Доттер на чехословацькому радіологічному конгресі в Карлових Варах 19 липня 1963 року у своїй презентації “Катетеризація серця і ангіографічні технології майбутнього”, в якій автор так охарактеризував можливості діагностичного катетера: «Діагностичний катетер може бути більшим, ніж засіб пасивної діагностики. Застосовуючи його з фантазією, катетер може стати важливим терапевтичним інструментом і замінити хірургічний скальпель».
Безпосередньо термін “інтервенційна радіологія” був запропонований О. Маргулісом у березні 1967 року в “American Journal of Roentgenology” після видалення у 1965 році під рентгеноскопічним контролем жовчних каменів із Т-подібної дренажної трубки, установленої в жовчній протоці. Шість років по тому в США відбулося перше засідання наукового товариства, на якому затвердили термін “інтервенційна радіологія” у своїй остаточній назві.
На запит “Інтервенційна онкологія” пропонуємо ТОП 4 актуальних видань із фонду Національної наукової медичної бібліотеки України.