Справжній лікар Любов Трохимівна Мала

“Головне – бути хорошим лікарем, якщо хоча б одна мати не втратить сина або один батько чи чоловік повернеться в сім′ю після хвороби – то ми працюємо недаремно!”
Л.Т. Мала

У виставковій залі ННМБУ експонується книжкова виставка про всесвітньо відомого українського вченого, терапевта, кардіолога, вчителя, академіка НАН України, академіка АМН України, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, члена Президії Міжнародних товариств терапевтів і кардіологів, лауреата міжнародної премії ″Золотий стетоскоп″, ректора, завідувача кафедри шпитальної терапії і клінічної фармакології Харківського державного медичного університету, організатора охорони здоров’я в Харківському регіоні, головного редактора ″Українського терапевтичного журналу″, суспільного діяча, Героя України – Любо́в Трохи́мівну Малу.

Любо́в Трохи́мівна Мала – належить до плеяди лікарів, які обрали свою професію за покликанням. Тож завдяки цьому та наполегливій самовідданій праці вона досягла видатних успіхів на ниві медичної науки і лікувальної практики, отримала світове визнання. Академік все своє життя присвятила терапії та кардіології.

Матеріали виставки розповідають про наукову та суспільну діяльність академіка. Монографії Л.Т. Малої, ″Ишемическая болезнь сердца у молодых″ стали ″настільними″ для багатьох поколінь лікарів і отримали високу оцінку вчених зі світовими іменами. За монографії ″Инфаркт миокарда″ і ″Сердечные гликозиды″ Л.Т. Мала за життя удостоєна іменних премій корифеїв вітчизняної медицини — С.П. Боткіна, М.Д. Стражеска, С.І. Вавілова, П.І. Шатілова.

Л.Т. Мала зуміла створити і свою наукову школу. Для того, щоб забезпечити вже існуючу структуру терапевтичної допомоги в Східному регіоні України єдиним методологічним і організаційним керівництвом, в 1986 р. збулася її мрія і справа всього життя — організований Харківський НДІ терапії на базі філіалу Київського НДІ кардіології імені акад. М.Д. Стражеска. В інституті, окрім вже існуючих палат кардіологічного профілю, відкриваються відділення гастроентерології, пульмонології, нефрології.

Сьогодні Інститут терапії з честю носить ім’я його засновника і першого директора академіка НАН і НАМН України – Любові Трохимівни Малої. Учні академіка Л.Т. Малої сталі відомими вченими, організаторами і керівниками медичної науки і практичної охорони здоров’я, директорами наукових закладів, завідують кафедрами в Харківському, Запорізькому, Сумському, Тернопільському, Ашхабадському, Ташкентському, Луганському, Алма-Атинському, Кишинівському та інших медичних інститутах. В числі аспірантів і клінічних ординаторів кафедри, якою завідувала Л.Т. Мала, були лікарі з Німеччини, Ірану, Палестини, Лаосу, Ємену, Лівану, Сирії, В’єтнаму, Колумбії, Непалу, Йорданії та інших країн.

"Головне – бути хорошим лікарем, якщо хоча б одна мати не втратить сина або один батько чи чоловік повернеться в сім′ю після хвороби – то ми працюємо недаремно!" Л.Т. Мала У виставковій залі ННМБУ експонується книжкова виставка про всесвітньо відомого українського вченого, терапевта, кардіолога, вчителя, академіка НАН України, академіка АМН України, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, члена Президії Міжнародних товариств терапевтів і кардіологів, лауреата міжнародної премії ″Золотий стетоскоп″, ректора, завідувача кафедри шпитальної терапії і клінічної фармакології Харківського державного медичного університету, організатора охорони здоров'я в Харківському регіоні, головного редактора ″Українського терапевтичного журналу″, суспільного діяча, Героя України - Любо́в Трохи́мівну Малу. Любо́в Трохи́мівна Мала - належить до плеяди лікарів, які обрали свою професію за покликанням. Тож завдяки цьому та наполегливій самовідданій праці вона досягла видатних успіхів на ниві медичної науки і лікувальної практики, отримала світове визнання. Академік все своє життя присвятила терапії та кардіології. Матеріали виставки розповідають про наукову та суспільну діяльність академіка. Монографії Л.Т. Малої, ″Ишемическая болезнь сердца у молодых″ стали ″настільними″ для багатьох поколінь лікарів і отримали високу оцінку вчених зі світовими іменами. За монографії ″Инфаркт миокарда″ і ″Сердечные гликозиды″ Л.Т. Мала за життя удостоєна іменних премій корифеїв вітчизняної медицини — С.П. Боткіна, М.Д. Стражеска, С.І. Вавілова, П.І. Шатілова. Л.Т. Мала зуміла створити і свою наукову школу. Для того, щоб забезпечити вже існуючу структуру терапевтичної допомоги в Східному регіоні України єдиним методологічним і організаційним керівництвом, в 1986 р. збулася її мрія і справа всього життя — організований Харківський НДІ терапії на базі філіалу Київського НДІ кардіології імені акад. М.Д. Стражеска. В інституті, окрім вже існуючих палат кардіологічного профілю, відкриваються відділення гастроентерології, пульмонології, нефрології. Сьогодні Інститут терапії з честю носить ім’я його засновника і першого директора академіка НАН і НАМН України - Любові Трохимівни Малої. Учні академіка Л.Т. Малої сталі відомими вченими, організаторами і керівниками медичної науки і практичної охорони здоров'я, директорами наукових закладів, завідують кафедрами в Харківському, Запорізькому, Сумському, Тернопільському, Ашхабадському, Ташкентському, Луганському, Алма-Атинському, Кишинівському та інших медичних інститутах. В числі аспірантів і клінічних ординаторів кафедри, якою завідувала Л.Т. Мала, були лікарі з Німеччини, Ірану, Палестини, Лаосу, Ємену, Лівану, Сирії, В'єтнаму, Колумбії, Непалу, Йорданії та інших країн.