Степан Васильович Руданський, наукові читання у ННМБУ

«Свіжий вітер в Україні
Надихає на життя
І не матиме віднині
Наш Руданський забуття»

Професор Федір Тишко

28 cічня 2020 р. о 15:00 у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудуться Наукові читання «Степан Васильович Руданський – Лікар, Поет, Громадянин».

Вже понад три десятиріччя першого місяця нового року колектив бібліотеки у співпраці з Національною спілкою письменників України, напередодні його дня народження, збирає лікарів, письменників, вчених, киян і гостей Києва – всіх шанувальників таланту й серця поета.

Степан Васиильович Руданський (1833 – 1873) – лікар за фахом, за покликанням
поет і автор класичних сатир, перекладач античної літератури, автор безсмертного національного співу «Повій, вітре, на Вкраїну».

У програмі читань виступи письменників, бібліотекарів, студентів і музикантів.

Вхід вільний.

28 cічня 2020 р. о 15:00 у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудуться Наукові читання «Степан Васильович Руданський – Лікар, Поет, Громадянин».

Якби січневого дня Степан Васильович Руданський завітав в оселю Національної наукової медичної бібліотеки України, він потрапив би у коло його найщиріших шанувальників. Вже понад три десятиріччя першого місяця нового року колектив бібліотеки разом з Національною Спілкою письменників України, напередодні його дня народження, збирає лікарів, письменників, вчених, киян і гостей Києва – всіх шанувальників таланту й серця поета.

Степан Васиильович Руданський (1833 – 1873) – лікар за фахом, за покликанням
поет і автор класичних сатир, перекладач античної літератури, автор безсмертного національного співу «Повій, вітре, на Вкраїну».

Зусиллями колективу ННМБУ у співпраці з правнучатим небіжем поета, військовим лікарем О. Боржковським, видано дві книги, присвячені цій легендарній постаті. Зокрема, до 175-річчя від дня народження Степана Руданського (2009), було видано книгу «Степан Руданський. Поет, лікар, громадянин». В ній вперше проаналізовано творчі перлини великого поета і геніального сміхотворця ХІХ сторіччя, викладено детальне дослідження його лікарського шляху, як одного з перших українських дипломованих лікарів-інтернів в епоху земської медицини. Також в книзі вперше викладено громадську та благодійницьку діяльність Степана Руданського в Ялті, де він працював міським лікарем.

До 180-річчя від дня народження – підготовлено видання «І я знов живий світ оглядую…» (2014), що доповнена новими розвідками. Це біографічні ескізи та роздуми в орнаменті віршів, розповідь про Петербурзькі роки С. Руданського, хроніка студентських літ та лікарської звитяги. В 2015 році книгу було відзначено дипломом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського.

Публікації на цю тему

«Свіжий вітер в Україні Надихає на життя І не матиме віднині Наш Руданський забуття»
Професор Федір Тишко 28 cічня 2020 р. о 15:00 у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудуться Наукові читання «Степан Васильович Руданський – Лікар, Поет, Громадянин». Вже понад три десятиріччя першого місяця нового року колектив бібліотеки у співпраці з Національною спілкою письменників України, напередодні його дня народження, збирає лікарів, письменників, вчених, киян і гостей Києва – всіх шанувальників таланту й серця поета. Степан Васиильович Руданський (1833 – 1873) – лікар за фахом, за покликанням поет і автор класичних сатир, перекладач античної літератури, автор безсмертного національного співу «Повій, вітре, на Вкраїну». У програмі читань виступи письменників, бібліотекарів, студентів і музикантів. Вхід вільний. 28 cічня 2020 р. о 15:00 у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудуться Наукові читання «Степан Васильович Руданський – Лікар, Поет, Громадянин». Якби січневого дня Степан Васильович Руданський завітав в оселю Національної наукової медичної бібліотеки України, він потрапив би у коло його найщиріших шанувальників. Вже понад три десятиріччя першого місяця нового року колектив бібліотеки разом з Національною Спілкою письменників України, напередодні його дня народження, збирає лікарів, письменників, вчених, киян і гостей Києва – всіх шанувальників таланту й серця поета. Степан Васиильович Руданський (1833 – 1873) – лікар за фахом, за покликанням поет і автор класичних сатир, перекладач античної літератури, автор безсмертного національного співу «Повій, вітре, на Вкраїну». Зусиллями колективу ННМБУ у співпраці з правнучатим небіжем поета, військовим лікарем О. Боржковським, видано дві книги, присвячені цій легендарній постаті. Зокрема, до 175-річчя від дня народження Степана Руданського (2009), було видано книгу «Степан Руданський. Поет, лікар, громадянин». В ній вперше проаналізовано творчі перлини великого поета і геніального сміхотворця ХІХ сторіччя, викладено детальне дослідження його лікарського шляху, як одного з перших українських дипломованих лікарів-інтернів в епоху земської медицини. Також в книзі вперше викладено громадську та благодійницьку діяльність Степана Руданського в Ялті, де він працював міським лікарем. До 180-річчя від дня народження – підготовлено видання «І я знов живий світ оглядую…» (2014), що доповнена новими розвідками. Це біографічні ескізи та роздуми в орнаменті віршів, розповідь про Петербурзькі роки С. Руданського, хроніка студентських літ та лікарської звитяги. В 2015 році книгу було відзначено дипломом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського.