«Травми тазового дна, промежини та анального сфінктера під час пологів» – це всеосяжний посібник, присвячений ускладненням, які виникають під час та після пологів. Книжка написана авторитетною міжнародною командою акушерів та урогінекологів, які мають великий досвід у цій галузі, беруть активну участь у дослідженнях а також навчають студентів. Враховуючи свій досвід в акушерській практиці та лікуванні післяпологових ускладнень, автори уклали доказовий підручник, який розглядає діагностику, патофізіологію, лікування та профілактику акушерської травми. Як правило, більшість лікарів та акушерок не мають достатньої підготовки з анатомії та досвіду лікування травм промежини та анального сфінктера.
Посібник має на меті усунути ці недоліки шляхом надання комплексного підходу до розуміння анатомії жіночої репродуктивної системи та надає поради щодо постановки точного діагнозу та класифікації травм промежини. Проблеми, які пов’язані з методами відновлення та веденням наступних вагітностей, детально обговорюються, також висвітлюються профілактичні стратегії. Також включені розділи про травмування жіночих репродуктивних органів, лікування нетримання сечі та/або калу, кесарів розтин, раніше наявні захворювання кишківника, сексуальну дисфункцію та правові аспекти.
Ця книжка є важливим джерелом інформації для всіх, хто займається акушерською допомогою як у пологовому відділенні, так і після пологів – акушери, сімейні лікарі, колоректальні хірурги, гастроентерологи, фізіотерапевти та юристи можуть почерпнути знання, що стосуються їхньої власної спеціальності. У повсякденній практиці текст також може слугувати довідником для швидкого пошуку інформації, тому він повинен бути легкодоступним у всіх пологових відділення та жіночих консультаціях. У другому виданні повністю перероблені розділи з урахуванням останніх досягнень в області лікування травм промежини і анального сфінктера. Цей міждисциплінарний трактат містить чудові ілюстрації, які підтверджені найсучаснішими доказами. Крім інформації про лікування також подані відомості про профілактику за допомогою комплексів догляду, фізичної терапії та лікування. У кінці кожного розділу містяться питання для самоконтролю.
S 12298
Pelvic floor, perineal, and anal sphincter trauma during childbirth : diagnosis, management and prevention / ed.: A. H. Sultan, R. Thakar, C. Lewicky-Gaupp. – 2nd ed. – Cham : Springer, 2024.
Table of contents
Front Matter
- Anatomy of the Pelvic Floor, Perineum and Anal Sphincter
- Pathophysiology and Effects of Pregnancy on the Pelvic Floor
- Diagnosis of Obstetric Anal Sphincter Injuries (OASIs)
- Episiotomy, First and Second Degree Tears
- Management of Acute Obstetric Anal Sphincter Injuries (OASIs)
- Short and Long-term Maternal and Neonatal Outcomes of Caesarean Section
- Sexual Dysfunction After Childbirth
- Impact of Pregnancy and Childbirth on Pre-existing Bowel Conditions Perineal and Anal Sphincter Wound Healing
- Complications
- Post-partum Problems and the Perineal Clinic
- Management of Subsequent Pregnancy After Incontinence and Prolapse Surgery
- Prevention of Perineal Trauma
- Female Genital Mutilation
- Anorectal Pathophysiology and Investigations
- Anal Sphincter Imaging of Obstetric Trauma
- Obstetric Pelvic Floor Trauma
- Pelvic Floor and Sphincter Neuropathy After Childbirth
- Physical Therapy After OASIs
Non-surgical Management of Anal Incontinence