Тиждень мозку 2024 в Україні

16 березня в ННМБУ відбувся захід, присвячений Всесвітньому тижню мозку. Організаторами виступили Національна медична наукова бібліотека України, Київський академічний університет, ЗВО Академія Добробут, Kyiv Chapter for SfN . Моя наука, Дні науки.

У третій тиждень березня проходить Всесвітній тиждень мозку. Ця глобальна кампанія покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук та вивчення мозку, його захворювань та методів лікування. Щороку в березні науковці, викладачі університетів, волонтери проводять акції для школярів, студентів та інших зацікавлених осіб. Тиждень мозку в Україні проводиться 15-ий раз і вже другий рік поспіль ННМБУ долучається до проведення акцій.

Мозок контролює мислення, пам’ять, емоції, дотик, моторику, дихання, зір, температуру, почуття голоду — всі процеси, які регулюють наше тіло. Когнітивні функції мозку — це здатність розуміти, пізнавати, вивчати, усвідомлювати, сприймати і переробляти зовнішню інформацію. Деменеція — один з видів тяжких когнітивних порушень. Цій темі була присвячена доповідь Сергія Гончарова, канд. мед. наук, м.н.с. відділу загальної та молекулярної патфізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, співробітника Центру досліджень біології Маргарити Салас, Мадрид, Іспанія «Як і навіщо виростити мозок».

Сучасне життя вимагає розширити доступ суспільства до наукової інформації та потребує більшої прозорості у процесі досліджень. Тож виступ Нани Войтенко, д-ра біол. наук, професор, ректор ЗВО «Академія Добробут», професора кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету «Розкрити Розум: дослідження мозку у світлі відкритої науки» був присвячений саме цій темі.

Що таке генна терапія? Як виготовляються ліки для генної терапії? Як забезпечується доставка таких ліків? Як використовують генну терапію для досліджень? Про це йшлося в доповіді Павла Білана, д-ра біол. наук, професора, завідувача відділу молекулярної біофізики Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, завідувача кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету «Вірусні перспективи: сучасні технології для лікування діабетичних нейропатій».

Як штучний інтелект дозволяє зрозуміти мозок людини і як, навпаки, як мозок надихає на створення нових форм штучного інтелекту йшлося у виступі Ірини Тихонкової, канд. біол. наук, с. н. с. Customer Success Consultant Clarivate «Розкриваючи зв’язки: мозок і штучний інтелект».

Доповідь «Чому наш мозок прискорено старіє при стресі та ПТСР» Віктора Досенко, д-ра мед. наук, професора, завідувача відділу загальної та молекулярної патфізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, професора кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету була присвячена актуальній проблемі сьогодення.

З оглядом літератури про мозок, що знаходиться у фонді ННМБУ, виступила головний бібліотекар Наталія Малішевська.

Публікації на цю тему

16 березня в ННМБУ відбувся захід, присвячений Всесвітньому тижню мозку. Організаторами виступили Національна медична наукова бібліотека України, Київський академічний університет, ЗВО Академія Добробут, Kyiv Chapter for SfN . Моя наука, Дні науки. У третій тиждень березня проходить Всесвітній тиждень мозку. Ця глобальна кампанія покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук та вивчення мозку, його захворювань та методів лікування. Щороку в березні науковці, викладачі університетів, волонтери проводять акції для школярів, студентів та інших зацікавлених осіб. Тиждень мозку в Україні проводиться 15-ий раз і вже другий рік поспіль ННМБУ долучається до проведення акцій. Мозок контролює мислення, пам’ять, емоції, дотик, моторику, дихання, зір, температуру, почуття голоду — всі процеси, які регулюють наше тіло. Когнітивні функції мозку — це здатність розуміти, пізнавати, вивчати, усвідомлювати, сприймати і переробляти зовнішню інформацію. Деменеція — один з видів тяжких когнітивних порушень. Цій темі була присвячена доповідь Сергія Гончарова, канд. мед. наук, м.н.с. відділу загальної та молекулярної патфізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, співробітника Центру досліджень біології Маргарити Салас, Мадрид, Іспанія «Як і навіщо виростити мозок». Сучасне життя вимагає розширити доступ суспільства до наукової інформації та потребує більшої прозорості у процесі досліджень. Тож виступ Нани Войтенко, д-ра біол. наук, професор, ректор ЗВО «Академія Добробут», професора кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету «Розкрити Розум: дослідження мозку у світлі відкритої науки» був присвячений саме цій темі. Що таке генна терапія? Як виготовляються ліки для генної терапії? Як забезпечується доставка таких ліків? Як використовують генну терапію для досліджень? Про це йшлося в доповіді Павла Білана, д-ра біол. наук, професора, завідувача відділу молекулярної біофізики Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, завідувача кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету «Вірусні перспективи: сучасні технології для лікування діабетичних нейропатій». Як штучний інтелект дозволяє зрозуміти мозок людини і як, навпаки, як мозок надихає на створення нових форм штучного інтелекту йшлося у виступі Ірини Тихонкової, канд. біол. наук, с. н. с. Customer Success Consultant Clarivate «Розкриваючи зв’язки: мозок і штучний інтелект». Доповідь «Чому наш мозок прискорено старіє при стресі та ПТСР» Віктора Досенко, д-ра мед. наук, професора, завідувача відділу загальної та молекулярної патфізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, професора кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету була присвячена актуальній проблемі сьогодення. З оглядом літератури про мозок, що знаходиться у фонді ННМБУ, виступила головний бібліотекар Наталія Малішевська.