П’яті амосовські читання

16 грудня 2018 року ННМБУ взяла участь у науково – практичній конференціії з міжнародною участю ″П’яті Амосовські читання″, приуроченій до 105-ї річниці від Дня народження М.М. Амосова – засновника української кардіохірургії, Академіка НАН України та АМН України, директора Інституту серцево-судинної хірургії, філософа, письменника, Героя України, громадського діяча.

Науково – практична конференція проходила під егідою Асоціації серцево-судинних хірургів України у приміщенні Національного технічного університету України ″Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського″, конференц-залі Вченої ради. Щорічний захід відбувся як сучасна інформаційно-наукова подія, із залученням найкращих вітчизняних та закордонних фахівців.

Учасників наукового заходу вітали Народний депутат України Ольга Богомолець, Президент НАМН України Цимбалюк В.І., Академік НАМН України Трахтенберг І.М. З науковими доповідями виступили: Академік НАМН України Лазоришинець В.В., італійський кардіохірург Паоло Феррацці, Член- кореспондент НАН України Гуцал А.М., професор, декан факультету біомедичної інженерії НТУ ″КПІ ім. Ігоря Сікорського″ Максименко В.Г. Тематика доповідей фахівців відповідала найактуальнішим питанням серцево-судинної хірургії, з висвітленням новітніх технологій та напрямків розвитку в галузі охорони здоров’я, а також суміжних наук: математики, фізики, кібернетики.

Кардіохірург Паоло Феррацці доповідав про унікальний досвід з Італії у проведенні оперативного лікування. Професор Паоло Феррацці висловив захоплення науковими здобутками України у галузі кардіохірургії та визнанням у Світі.

Важливе місце у інформаційному супроводі наукового заходу –було відведено книжковій виставці, на якій експонувались прижиттєві видання з дарчими написами для медичної бібліотеки самого Миколи Михайловича Амосова. На виставковому стенді також були представлені сучасні видання творів Миколи Амосова, подаровані за сімейною традицією, Катериною Миколаївною Амосовою. Великий інтерес у науковців викликали видання бібліотеки: ″Амосов М.М. – легенда світової науки″ біобібліографічний покажчик, ″Медицина в Україні″ медична біографістика, біобібліографічний словник, (зараз іде наукова робота над третім томом словника), ″Бібліотека у намисті слова″ нариси про видатних медиків – читачів та патріотів ННМБУ, ″Віки живуть в старому фоліанті″ скарби медичної думки – про унікальні стародруки, рідкісні та цінні видання фондів ННМБУ, ″Імена в медицині у відгомоні часу″ щорічні календарі, до ювілеїв видатних діячів вітчизняної та світової медичної науки та інші видання бібліотеки.

Амосов М М – патріот-професінал проклав медицині дорогу в майбутнє! Бачив медицину точною, інноваційною, сучасною наукою. Школа Амосова буде жити вічно!

Публікації на цю тему

Continue to the category
16 грудня 2018 року ННМБУ взяла участь у науково - практичній конференціії з міжнародною участю ″П'яті Амосовські читання″, приуроченій до 105-ї річниці від Дня народження М.М. Амосова - засновника української кардіохірургії, Академіка НАН України та АМН України, директора Інституту серцево-судинної хірургії, філософа, письменника, Героя України, громадського діяча. Науково – практична конференція проходила під егідою Асоціації серцево-судинних хірургів України у приміщенні Національного технічного університету України ″Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського″, конференц-залі Вченої ради. Щорічний захід відбувся як сучасна інформаційно-наукова подія, із залученням найкращих вітчизняних та закордонних фахівців. Учасників наукового заходу вітали Народний депутат України Ольга Богомолець, Президент НАМН України Цимбалюк В.І., Академік НАМН України Трахтенберг І.М. З науковими доповідями виступили: Академік НАМН України Лазоришинець В.В., італійський кардіохірург Паоло Феррацці, Член- кореспондент НАН України Гуцал А.М., професор, декан факультету біомедичної інженерії НТУ ″КПІ ім. Ігоря Сікорського″ Максименко В.Г. Тематика доповідей фахівців відповідала найактуальнішим питанням серцево-судинної хірургії, з висвітленням новітніх технологій та напрямків розвитку в галузі охорони здоров’я, а також суміжних наук: математики, фізики, кібернетики. Кардіохірург Паоло Феррацці доповідав про унікальний досвід з Італії у проведенні оперативного лікування. Професор Паоло Феррацці висловив захоплення науковими здобутками України у галузі кардіохірургії та визнанням у Світі. Важливе місце у інформаційному супроводі наукового заходу –було відведено книжковій виставці, на якій експонувались прижиттєві видання з дарчими написами для медичної бібліотеки самого Миколи Михайловича Амосова. На виставковому стенді також були представлені сучасні видання творів Миколи Амосова, подаровані за сімейною традицією, Катериною Миколаївною Амосовою. Великий інтерес у науковців викликали видання бібліотеки: ″Амосов М.М. – легенда світової науки″ біобібліографічний покажчик, ″Медицина в Україні″ медична біографістика, біобібліографічний словник, (зараз іде наукова робота над третім томом словника), ″Бібліотека у намисті слова″ нариси про видатних медиків – читачів та патріотів ННМБУ, ″Віки живуть в старому фоліанті″ скарби медичної думки – про унікальні стародруки, рідкісні та цінні видання фондів ННМБУ, ″Імена в медицині у відгомоні часу″ щорічні календарі, до ювілеїв видатних діячів вітчизняної та світової медичної науки та інші видання бібліотеки. Амосов М М - патріот-професінал проклав медицині дорогу в майбутнє! Бачив медицину точною, інноваційною, сучасною наукою. Школа Амосова буде жити вічно!