Вітаємо президента НАМН України Віталія Цимбалюка з 75-річчям!

Віталій Іванович народився 26 січня 1947 року в селі Симонів на Рівненщині. З відзнакою закінчив Тернопільський медичний інститут і пройшов шлях від невролога районної лікарні до доктора медичних наук, професора, академіка. Його вчителями були видатні нейрохірурги — академік А.П. Ромоданов, професорів Ю.В. Зозулі, В.С. Михайловського, Б.С. Пельц, О.Л. Духіна та інші.

Академік Цимбалюк є розробником, організатором та керівником нових напрямків у медицині — відновної нейрохірургії та нейротрансплантації. Він вперше в світі здійснив нейротрансплантацію у пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи (дитячий церебральний параліч, апалічний синдром, епілепсія, наслідки черепно-мозкової та спінальної травми, дегенеративні захворювання та ін.), впровадив у клініку вітчизняні електростимуляційні системи для лікування больових синдромів, спастичності, епілепсії. Основними напрямками його наукової зацікавленості є функціональна та стереотаксична нейрохірургія, нейрохірургія периферичної нервової системи, особлива увага приділяється ним впливу нейрональних стовбурових клітин на нервову систему.
Академік Цимбалюк створив власну наукову школу. Результатом його діяльності є підготовка 15 докторів та 64 кандидатів медичних наук. Він є автором близько 1130 наукових робіт, зокрема 87 монографій, 140 авторських свідоцтв і патентів.

Ставлення В. І. Цимбалюка до книги, просвіти, історії медицини, якій він присвятив кілька книг, зумовили тісні стосунки з Національною науковою медичною бібліотекою України. Віталій Іванович є учасником багатьох заходів, що проходять в нашому закладі — конференцій, презентацій, виставок, ювілеїв тощо. Низку книг з посвятами автор передав до колекції бібліотеки «Медична україніка».

Колектив ННМБУ вітає ювіляра з днем народження!
Щиро зичимо Вам здоров’я і благополуччя! А також нових зацікавленостей, ідей, розробок та успіхів на шляху вдосконалення вітчизняної системи охорони здоров’я!

Публікації на цю тему

Віталій Іванович народився 26 січня 1947 року в селі Симонів на Рівненщині. З відзнакою закінчив Тернопільський медичний інститут і пройшов шлях від невролога районної лікарні до доктора медичних наук, професора, академіка. Його вчителями були видатні нейрохірурги — академік А.П. Ромоданов, професорів Ю.В. Зозулі, В.С. Михайловського, Б.С. Пельц, О.Л. Духіна та інші. Академік Цимбалюк є розробником, організатором та керівником нових напрямків у медицині — відновної нейрохірургії та нейротрансплантації. Він вперше в світі здійснив нейротрансплантацію у пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи (дитячий церебральний параліч, апалічний синдром, епілепсія, наслідки черепно-мозкової та спінальної травми, дегенеративні захворювання та ін.), впровадив у клініку вітчизняні електростимуляційні системи для лікування больових синдромів, спастичності, епілепсії. Основними напрямками його наукової зацікавленості є функціональна та стереотаксична нейрохірургія, нейрохірургія периферичної нервової системи, особлива увага приділяється ним впливу нейрональних стовбурових клітин на нервову систему. Академік Цимбалюк створив власну наукову школу. Результатом його діяльності є підготовка 15 докторів та 64 кандидатів медичних наук. Він є автором близько 1130 наукових робіт, зокрема 87 монографій, 140 авторських свідоцтв і патентів. Ставлення В. І. Цимбалюка до книги, просвіти, історії медицини, якій він присвятив кілька книг, зумовили тісні стосунки з Національною науковою медичною бібліотекою України. Віталій Іванович є учасником багатьох заходів, що проходять в нашому закладі — конференцій, презентацій, виставок, ювілеїв тощо. Низку книг з посвятами автор передав до колекції бібліотеки «Медична україніка». Колектив ННМБУ вітає ювіляра з днем народження! Щиро зичимо Вам здоров’я і благополуччя! А також нових зацікавленостей, ідей, розробок та успіхів на шляху вдосконалення вітчизняної системи охорони здоров’я!