Вітаємо діточок та дитячих лікарів

До Всесвітнього дня дитини та Міжнародного дня педіатра

Свято заснували 1954-го року, коли Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати Всесвітній день дитини, починаючи з 1956-го року. Пізніше, 20 листопада 1959-го року прийняли ″Декларацію прав дитини″. Потім, у 1989 році, також 20 листопада, всесвітнім співтовариством була прийнята ″Конвенція прав дитини″.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль, і до сьогодні. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

Дуже характерно, що саме 20-го листопада відзначають своє професійне свято ″День педіатра″ і дитячі лікарі, від яких залежить здоров’я наших дітей. Відзначати його почали у 1954 році. Свято впровадили за рекомендацією Генеральної асамблеї ООН. Його святкують у 130 країнах світу.

Педіатрі́я (від грецької παιδίον — дитина та грец. ιατρεία — лікування) — галузь у медичній науці, головним завданням якої є збереження або повернення здоров’я дитині, щоб дозволити їй у повній мірі реалізувати свій вроджений життєвий потенціал. Робота дитячого лікаря полягає не тільки в лікуванні. На сьогодні педіатрія охоплює вчення не лише про хвору, але й про здорову дитину. Педіатр консультує батьків з приводу того, як виростити малюка максимально здоровим. Веде дитину аж до її повноліття.

Долучаючись до святкування цієї важливої професійної події у виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України експонується книжкова виставка “До дня педіатра”, на якій представлені праці вітчизняних та зарубіжних авторів. У роботах викладені питання про необхідність та користь грудного вигодовування, клінічне обстеження дитини, невідкладні стани в педіатрії, діагностики та хірургії вроджених вад серця, проблемні питання дитячої ревматології, дерматології, пульмонології , хірургії, дитячих інфекційних хвороб тощо.

Монографії, практичні та навчальні посібники рекомендовані для педіатрів дерматологів, пульмонологів, сімейних лікарів, фтизіатрів, рентгенологів, лікарів-інтернів, студентів вищих медичних навчальних закладів, науковців.

Щирі вітання усім діткам, а також лікарям, які їм допомагають, вирости здоровими! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

До Всесвітнього дня дитини та Міжнародного дня педіатра Свято заснували 1954-го року, коли Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати Всесвітній день дитини, починаючи з 1956-го року. Пізніше, 20 листопада 1959-го року прийняли ″Декларацію прав дитини″. Потім, у 1989 році, також 20 листопада, всесвітнім співтовариством була прийнята ″Конвенція прав дитини″. Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль, і до сьогодні. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс виникаючих проблем нашого підростаючого покоління. Дуже характерно, що саме 20-го листопада відзначають своє професійне свято ″День педіатра″ і дитячі лікарі, від яких залежить здоров’я наших дітей. Відзначати його почали у 1954 році. Свято впровадили за рекомендацією Генеральної асамблеї ООН. Його святкують у 130 країнах світу. Педіатрі́я (від грецької παιδίον — дитина та грец. ιατρεία — лікування) — галузь у медичній науці, головним завданням якої є збереження або повернення здоров'я дитині, щоб дозволити їй у повній мірі реалізувати свій вроджений життєвий потенціал. Робота дитячого лікаря полягає не тільки в лікуванні. На сьогодні педіатрія охоплює вчення не лише про хвору, але й про здорову дитину. Педіатр консультує батьків з приводу того, як виростити малюка максимально здоровим. Веде дитину аж до її повноліття. Долучаючись до святкування цієї важливої професійної події у виставковій залі Національної наукової медичної бібліотеки України експонується книжкова виставка "До дня педіатра", на якій представлені праці вітчизняних та зарубіжних авторів. У роботах викладені питання про необхідність та користь грудного вигодовування, клінічне обстеження дитини, невідкладні стани в педіатрії, діагностики та хірургії вроджених вад серця, проблемні питання дитячої ревматології, дерматології, пульмонології , хірургії, дитячих інфекційних хвороб тощо. Монографії, практичні та навчальні посібники рекомендовані для педіатрів дерматологів, пульмонологів, сімейних лікарів, фтизіатрів, рентгенологів, лікарів-інтернів, студентів вищих медичних навчальних закладів, науковців. Щирі вітання усім діткам, а також лікарям, які їм допомагають, вирости здоровими! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!