Вітаємо з ювілеєм Бориса Михайловича Тодурова

2 січня 2020 року виповнюється 55 років від дня народження Бориса Михайловича Тодурова – українського лікаря-кардіохірурга, доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України, член-кореспондента Національної академії медичних наук України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, директора Інституту серця МОЗ України.
У 2001 році Борис Михайлович вперше в Україні виконав операцію Батісти (альтернатива трансплантації серця). Вперше в Україні зробив торакоскопічну операцію дитині з вродженою вадою серця. У 2002 році вперше в Україні зробив тромбектомію з нижньої вени в комплексі з нефректомією в умовах штучного кровообігу. У 2000 – 2007 роках виконав чотири трансплантації серця, три з яких закінчилися успішно. У 2005 році вперше в Україні захистив докторську дисертацію з хірургічного лікування тромбоемболії легеневої артерії. У 2008 році Бориса Тодурова призначено керівником збудованої Київської міської клінічної лікарні ″Центр серця″ (з 2012 року Інститут серця МОЗ України).

Борис Михайлович продовжує практикувати і працювати хірургом. На даний момент на його рахунку 13000 успішних операцій, котрі спасли життя людям. За час своєї діяльності, професор Тодуров Б. М. почав передавати свої знання, ділитися досвідом з молодим поколінням медиків – став викладачем.

Борис Тодуров не тільки прекрасний лікар, він постійно займаєтся благодійністю і здійснює миротворчі місії, щоб рятувать людей в країнах, де медицина гірша ніж в Україні.
Борис Михайлович регулярно допомагає в АТО коштами, гуманітарною допомогою та проводить операції, котрі спасають життя людям.

Влітку 2014 року, професор Тодуров зі своєю бригадою лікарів привіз лікарські засоби до міста Слов′янськ Донецької області та забрав на лікування в Інститут серця трьох поранених бійців. Крім цього, з початку війни з Росією, Борис Тодуров консультує, проводить обстеження, оперує мирне населення з окупованих територій України.

Національна наукова медична бібліотека України щиро вітає Тодурова Бориса Михайловича з ювілеєм.
Миру, щастя, міцного здоров′я Вам і вашій родині.
Довголіття та творчих успіхів Вельмишановний, Борисе Михайловичу!

Публікації на цю тему

2 січня 2020 року виповнюється 55 років від дня народження Бориса Михайловича Тодурова - українського лікаря-кардіохірурга, доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України, член-кореспондента Національної академії медичних наук України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, директора Інституту серця МОЗ України. У 2001 році Борис Михайлович вперше в Україні виконав операцію Батісти (альтернатива трансплантації серця). Вперше в Україні зробив торакоскопічну операцію дитині з вродженою вадою серця. У 2002 році вперше в Україні зробив тромбектомію з нижньої вени в комплексі з нефректомією в умовах штучного кровообігу. У 2000 - 2007 роках виконав чотири трансплантації серця, три з яких закінчилися успішно. У 2005 році вперше в Україні захистив докторську дисертацію з хірургічного лікування тромбоемболії легеневої артерії. У 2008 році Бориса Тодурова призначено керівником збудованої Київської міської клінічної лікарні ″Центр серця″ (з 2012 року Інститут серця МОЗ України). Борис Михайлович продовжує практикувати і працювати хірургом. На даний момент на його рахунку 13000 успішних операцій, котрі спасли життя людям. За час своєї діяльності, професор Тодуров Б. М. почав передавати свої знання, ділитися досвідом з молодим поколінням медиків – став викладачем. Борис Тодуров не тільки прекрасний лікар, він постійно займаєтся благодійністю і здійснює миротворчі місії, щоб рятувать людей в країнах, де медицина гірша ніж в Україні. Борис Михайлович регулярно допомагає в АТО коштами, гуманітарною допомогою та проводить операції, котрі спасають життя людям. Влітку 2014 року, професор Тодуров зі своєю бригадою лікарів привіз лікарські засоби до міста Слов′янськ Донецької області та забрав на лікування в Інститут серця трьох поранених бійців. Крім цього, з початку війни з Росією, Борис Тодуров консультує, проводить обстеження, оперує мирне населення з окупованих територій України. Національна наукова медична бібліотека України щиро вітає Тодурова Бориса Михайловича з ювілеєм. Миру, щастя, міцного здоров′я Вам і вашій родині. Довголіття та творчих успіхів Вельмишановний, Борисе Михайловичу!