Під час проживання втрат і життєвих змін спричинених війною більшість із нас має проблеми з емоційним і психологічним здоров’ям. Також на роботі ми спілкуємося з відвідувачами, серед яких є люди, чиї рідні на фронті, що втратили близьких або житло, а також постраждалі й травмовані.
16 травня 2023 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася лекція Михайла Матяша – заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри загальної і медичної психології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Організатори:
Національна наукова медична бібліотека України
Кафедра загальної і медичної психології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця
Секція працівників медичних бібліотек ВГО «Українська бібліотечна асоціація»
Михайло Миколайович розповів як розпізнати панічну атаку, про прийоми і техніки мінімізації психологічних наслідків травми війни, а саме: вправи заземлення, техніки дихання, техніки релаксації, поради як упоратися з власними психоемоційними реакціями та різними проявами посттравматичного стресу.
Професор представив результати масштабного дослідження, що було проведено з квітня 2022 по січень 2023 року щодо психологічних змін української молоді, зумовлених війною. У дослідженні взяли 4891 учасник з 60-ти міст і місцевих громад України. Відповідно до отриманих результатів охарактеризував ряд поведінкових і функціональних моделей української молоді, що потребують уваги психологів.
Михайло Матяш висвітлив підходи щодо розуміння травми війни, симптоми психологічної травми свідка та синдрому провини вцілілого. Також він звернув увагу на особливості спілкування під час війни.
Матеріал презентації лекції надано Михайлом Матяшем.
Матяш ММ Укр синдром квітень_2023 р