ВООЗ опублікувала перелік бактерій, які не піддаються лікуванню антибіотиками

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вкотре було підкреслено на необхідності наукових досліджень та розробок в області нових антибіотиків для боротьби із загрозою мультирезистентного туберкульозу.

Д-р Маргарет Чен, Генеральний директор ВООЗ заявила: «Дослідження в області мультирезистентного туберкульозу є одним з основних пріоритетів як для ВООЗ, так і для всього людства. Для фінансування вкрай необхідних наукових досліджень нових антибіотиків для лікування туберкульозу на теперішній час щорічно потрібно більш ніж 800 мільйонів доларів США.»

Криза в галузі охорони здоров’я, пов’язана з мультирезистентним туберкульозом, продовжується: за оцінками ВООЗ, у 2015 році було зафіксовано 580 000 випадків захворювання мультирезистентним туберкульозом та 250 000 пов’язаних з ним летальних випадків. Лише 125 000 осіб розпочали лікування, і тільки половина з них одужали.

За останні 50 років лише два нових антибіотики для лікування мультирезистентного туберкульозу пройшли стадію ІІВ клінічних досліджень. Обидва антибіотики дотепер знаходяться на ІІІ стадії досліджень, і завершення цього процесу і розробки інших ефективних схем лікування потребує додаткового фінансування.

У ВООЗ застерігають про небезпеку того, що фармацевтичні компанії розроблятимуть тільки ті ліки, які легше виготовляти і які приносять більше прибутку.

Експерти уклали перелік бактерій, виходячи з наявного рівня резистентності, смертності і поширеності інфекцій.
У верхівці списку, зокрема, така бактерія як Klebsiella, яка нещодавно розвинула стійкість до потужного класу антибіотиків під назвою карбапенеми.
У США нещодавно померла жінка з інфекцією, яку не змогли вилікувати жоден із 26 різних антибіотиків, доступних лікарям.

ВООЗ назвала критичними у своєму переліку такі бактерії:

  • Acinetobacter baumannii (стійка до карбапенему).
  • Pseudomonas aeruginosa (стійка до карбапенему).
  • Enterobacteriaceae, зокрема Klebsiella, E. coli, Serratia та Proteus (стійка до карбапенему).

Усі вони здатні викликати серйозні інфекції легень і крові.
У розділі високопріоритетні значаться, зокрема, такі мікроорганізми:

  • Золотистий стафілокок (резистентний до метициліну).
  • Helicobacter pylori (стійкий до кларитроміцину).
  • Сальмонела (стійка до флуорохінолону)
  • Neisseria gonorrhoeae (стійка до цефалоспорину) та інші.

Питання щодо нагальної потреби проведення наукових досліджень нових антибіотиків для лікування туберкульозу у 2017-2018 роках будуть розглядатися на всіх форумах, присвячених питанням резистентності до протимікробних препаратів та безпеки в галузі охорони здоров’я.

Джерело: www.who.int

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вкотре було підкреслено на необхідності наукових досліджень та розробок в області нових антибіотиків для боротьби із загрозою мультирезистентного туберкульозу. Д-р Маргарет Чен, Генеральний директор ВООЗ заявила: «Дослідження в області мультирезистентного туберкульозу є одним з основних пріоритетів як для ВООЗ, так і для всього людства. Для фінансування вкрай необхідних наукових досліджень нових антибіотиків для лікування туберкульозу на теперішній час щорічно потрібно більш ніж 800 мільйонів доларів США.» Криза в галузі охорони здоров’я, пов’язана з мультирезистентним туберкульозом, продовжується: за оцінками ВООЗ, у 2015 році було зафіксовано 580 000 випадків захворювання мультирезистентним туберкульозом та 250 000 пов’язаних з ним летальних випадків. Лише 125 000 осіб розпочали лікування, і тільки половина з них одужали. За останні 50 років лише два нових антибіотики для лікування мультирезистентного туберкульозу пройшли стадію ІІВ клінічних досліджень. Обидва антибіотики дотепер знаходяться на ІІІ стадії досліджень, і завершення цього процесу і розробки інших ефективних схем лікування потребує додаткового фінансування. У ВООЗ застерігають про небезпеку того, що фармацевтичні компанії розроблятимуть тільки ті ліки, які легше виготовляти і які приносять більше прибутку. Експерти уклали перелік бактерій, виходячи з наявного рівня резистентності, смертності і поширеності інфекцій. У верхівці списку, зокрема, така бактерія як Klebsiella, яка нещодавно розвинула стійкість до потужного класу антибіотиків під назвою карбапенеми. У США нещодавно померла жінка з інфекцією, яку не змогли вилікувати жоден із 26 різних антибіотиків, доступних лікарям. ВООЗ назвала критичними у своєму переліку такі бактерії:
  • Acinetobacter baumannii (стійка до карбапенему).
  • Pseudomonas aeruginosa (стійка до карбапенему).
  • Enterobacteriaceae, зокрема Klebsiella, E. coli, Serratia та Proteus (стійка до карбапенему).
Усі вони здатні викликати серйозні інфекції легень і крові. У розділі високопріоритетні значаться, зокрема, такі мікроорганізми:
  • Золотистий стафілокок (резистентний до метициліну).
  • Helicobacter pylori (стійкий до кларитроміцину).
  • Сальмонела (стійка до флуорохінолону)
  • Neisseria gonorrhoeae (стійка до цефалоспорину) та інші.
Питання щодо нагальної потреби проведення наукових досліджень нових антибіотиків для лікування туберкульозу у 2017-2018 роках будуть розглядатися на всіх форумах, присвячених питанням резистентності до протимікробних препаратів та безпеки в галузі охорони здоров’я. Джерело: www.who.int