
Українським дітям, перебуваючи у війні, досить складно не тільки мріяти, а навіть просто жити. Тому фахівці Національної наукової медичної бібліотеки України поставили собі за мету організовувати проєкти і заходи, які надають інформаційну, психологічну і емоційну підтримку. Для цього створили інформаційно-соціальний проєкт «Діти війни», щоб надавати інформацію про книги і події від фахівців щодо психологічного здоров’я дітей. До співпраці запросили Всеукраїнський мистецький проєкт «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», започаткований Наталею Веселицькою у 2016 році. Він розкриває в дітях не тільки творчий потенціал, а й допомагає психологічному розвантаженню.
12 травня 2023 року в Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася презентація виставки дитячих робіт з пластилінографії «Країна Здійснення Мрій». На виставці представленні роботи, виконані в техніці пластилінографії на картоні з кольорового пластиліну. Роботи створені напереродні війни – тому такі яскраві і веселі, що візуалізують чудернацькі світи і планети, казкові образи комах, пташок, звірів, квітів і дерев.
Автори робіт – вихованці мистецької студії «Краплинки» спеціалізованої школи №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського району міста Києва та учні Київського ліцею №38 ім.Валерія Молчанова.
Презентували виставку:
- Світлана Кирій, завідуюча відділу зовнішніх комунікацій та маркетингу ННМБУ;
- Наталія Веселицька, керівниця мистецької студії «Краплинки», авторка проєкту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій»;
- Ірина Джуваго, вчителька мистецтва Київського ліцею № 38 імені Валерія Молчанова, координаторка проєкту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій»;
- Зоя Логвіненко, менеджер по зв’язках з громадськістю ЦБС Голосіївського району міста Києва;
- Сергій Комісаров, заслужений журналіст України;
- Юрій Базавлук, художник;
- Давід Сурешвар, психолог і дослідник індійської культури.
Відзнаки отримали:
Ілля Дубина за роботу «Кібер-нінзя», його брат – Назар Дубина за композиції «Збережемо планету Земля!» і «Дай нам, Боже! Україна переможе!», а також Варвара Старик і Марія Верес за роботу «Невідомий звір», Марина Сизоненко, Софія Винник і Еліна Гілунг за роботу «Сімейний бізнес: збираємо пилок», Олеся Бурсук за роботу «Орел летить на конкурс», Богдана Панасенко за роботи «Дерево життя» та «Козацька птаха Щастя»; Ангеліна Підлісна, Анна Шкуренко і Анна Міхно за роботу «Сімейний бізнес: збираємо пилок»; Олександра Гнидюк та Аріна Осипчук за роботу «Осінній вернісаж».
Діти розповіли про сюжети своїх робіт і отримали заслужені нагороди Всеукраїнського фестивалю «Art-school», що відбувся ще напередодні війни у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди. Коли почалося вторгнення, за 24 години до прямого влучення ракетою у споруду університету, організатор заходу – Юрій Бутко вивіз додому всі роботи і зберіг ці твори з дитячими мріями.
Дорослі учасники презентації теж отримали подарунки – дивовижних ангелів-охоронців, виготовлених з пластеліну, а Національній науковій медичній бібліотеці України Наталія Веселицька подарувала свою ліплену роботу «Світ в краплинці в мирний час», яка візуалізує і наближає щасливе та мирне життя.