Виставка Євгена Гули

Звук, що зустрічає на своєму шляху перешкоду, повертається до джерела. Такою перешкодою для нас стала війна. Це спонукало нас повернутися до першоджерел, до витоків. У кожної людини в душі свій рай і своє пекло. Віднайти своє коріння, не втратити орієнтири, завжди залишатися на стороні добра і світла — закликає своєю творчістю Євген Гула.

Гула Є.П. — художник і педагог, член Національної Спілки художників України, заслужений працівник освіти України, професор кафедри графічного дизайну Київського національного університету технології та дизайну. У своїй творчості він поєднує глибокий філософський зміст, яскравий образ і високу майстерність виконання. Як каже Євген Петрович, якщо не маєш у собі світла, то душа залишається черствою, не здатною створювати образи на полотні.

Євген Гула працює в галузі станкового і монументального живопису, станкової графіки. Володіє техніками живопису пастеллю, аквареллю, темперою, монотипією.

Найвідоміші твори: «Козацькі думи» (1986), «Пам’яті М. Бойчука» (1989), «Відродження», «Т. Шевченко» (1990), «Воскресіння» (1992), «Бриніли струни» (1996), «Польові квіти», «Маски» (1997), «Білий ангел» (1998), «Настрій з Мостова–1» (1999), «Літа молодії», «Квіти весни» (2000), «Острів Байди», «Хортиця», «Благодать» (2002), «Вакханалія», «Карпати» (2003), триптих «Сучасність» (2004), «Стіна», «Київські вітрила» (2005); портрети – «Тетяна» (1990, 2003), «Іван Мазепа» (1993), «Доктор медицини А. Батрух» (1998), «Мар’янка» (2003), «Свята райдуга», «Благословіння» (2014), «Коло вічності», «Поезії віків. Кобзар» (2020), «Маріуполь», «Буча», «Погляд-2» (2023) тощо.

Майстер бере активну участь у художніх виставках, що проходять в Україні та за кордоном. Останніми роками триптихи «Молитва за Україну» та «Алфавіт істини» Євген Гула представив на виставках Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ), а також на виставці, що проходила в інституті міжнародних відносин Національного університету ім. Тараса Шевченка. Триптих «Глинська Пустель» художник репрезентував на всеукраїнській виставці КОНСХУ у 2023 році.

Картини художника зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, США, Китаю та інших країнах.

Євген Гула — автор 40 публікацій, серед них навчальні посібники, монографії, каталоги художніх робіт, зокрема монографії «Пластична анатомія — основа рисунка» (2013), художньо-поетичної збірки-каталогу «Елегія життя» (2018).

Все хочеться змінити на землі —
Прибрати чорні плями,
Очистити палітру фарб душі,
Що є між нами…

Євген Гула

 

Публікації на цю тему

Звук, що зустрічає на своєму шляху перешкоду, повертається до джерела. Такою перешкодою для нас стала війна. Це спонукало нас повернутися до першоджерел, до витоків. У кожної людини в душі свій рай і своє пекло. Віднайти своє коріння, не втратити орієнтири, завжди залишатися на стороні добра і світла — закликає своєю творчістю Євген Гула. Гула Є.П. — художник і педагог, член Національної Спілки художників України, заслужений працівник освіти України, професор кафедри графічного дизайну Київського національного університету технології та дизайну. У своїй творчості він поєднує глибокий філософський зміст, яскравий образ і високу майстерність виконання. Як каже Євген Петрович, якщо не маєш у собі світла, то душа залишається черствою, не здатною створювати образи на полотні. Євген Гула працює в галузі станкового і монументального живопису, станкової графіки. Володіє техніками живопису пастеллю, аквареллю, темперою, монотипією. Найвідоміші твори: «Козацькі думи» (1986), «Пам’яті М. Бойчука» (1989), «Відродження», «Т. Шевченко» (1990), «Воскресіння» (1992), «Бриніли струни» (1996), «Польові квіти», «Маски» (1997), «Білий ангел» (1998), «Настрій з Мостова–1» (1999), «Літа молодії», «Квіти весни» (2000), «Острів Байди», «Хортиця», «Благодать» (2002), «Вакханалія», «Карпати» (2003), триптих «Сучасність» (2004), «Стіна», «Київські вітрила» (2005); портрети – «Тетяна» (1990, 2003), «Іван Мазепа» (1993), «Доктор медицини А. Батрух» (1998), «Мар’янка» (2003), «Свята райдуга», «Благословіння» (2014), «Коло вічності», «Поезії віків. Кобзар» (2020), «Маріуполь», «Буча», «Погляд-2» (2023) тощо. Майстер бере активну участь у художніх виставках, що проходять в Україні та за кордоном. Останніми роками триптихи «Молитва за Україну» та «Алфавіт істини» Євген Гула представив на виставках Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ), а також на виставці, що проходила в інституті міжнародних відносин Національного університету ім. Тараса Шевченка. Триптих «Глинська Пустель» художник репрезентував на всеукраїнській виставці КОНСХУ у 2023 році. Картини художника зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, США, Китаю та інших країнах. Євген Гула — автор 40 публікацій, серед них навчальні посібники, монографії, каталоги художніх робіт, зокрема монографії «Пластична анатомія — основа рисунка» (2013), художньо-поетичної збірки-каталогу «Елегія життя» (2018). Все хочеться змінити на землі — Прибрати чорні плями, Очистити палітру фарб душі, Що є між нами… Євген Гула