Національною науковою медичною бібліотекою України спільно з Секцією працівників медичних бібліотек Української бібліотечної асоціації проведено ХХІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Трансформація діяльності медичних бібліотек України в реаліях сьогодення». Конференція проходила у змішаному форматі (онлайн-офлайн).
Мета конференції:
Обговорення питань бібліотечно-інформаційного забезпечення медичної науки, освіти та охорони здоров’я, волонтерської діяльності бібліотек на допомогу ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам в умовах воєнного стану, розширення співробітництва фахівців бібліотек у різних напрямках. Об’єднання спільних зусиль в боротьбі з агресором.
В роботі конференції взяло участь понад 100 учасників: директори та провідні спеціалісти бібліотек медичних закладів вищої освіти, обласних наукових медичних бібліотек, представники бібліотечно-інформаційних установ інших систем, фармацевтичних компаній, видавництв, зарубіжні партнери.
Було розглянуто такі основні питання :
- Робота бібліотек та інших інформаційних установ в умовах воєнного стану.
- Об’єднання зусиль на допомогу військовим медикам, Збройним Силам України.
- Роль бібліотечно-інформаційних установ в інформаційному супроводі національної системи медичного забезпечення в умовах воєнного часу та надзвичайних ситуацій.
- Науково-методичний супровід роботи мережі медичних бібліотек в умовах війни.
- Комплектування фондів медичних бібліотек з актуальної проблематики військової медицини в Україні (2014-2023).
- Новітні технології та онлайн сервіси у бібліотечно-інформаційному забезпеченні медичної науки, освіти та практичної охорони здоров’я.
- Волонтерська діяльність бібліотекарів під час війни.
- Доступ до світових інформаційних ресурсів медичної галузі у забезпеченні вітчизняної медицини науковою інформацією.
- Розвиток соціального партнерства з вітчизняними й міжнародними видавничими, культурними, освітніми, громадськими та благодійними організаціями.
- Дослідження документних фондів медичних бібліотек України як складової національної спадщини України. Видавнича діяльність.
- Медичне краєзнавство: збереження традицій та нові форми роботи.
- Імідж та професійні компетенції бібліотекаря у сучасному інформаційному середовищі.
Усі доповіді, що надійшли на адресу Організаційного комітету, буде включено до збірника матеріалів. У електронному варіанті його буде представлено на сайті Національної наукової медичної бібліотеки України.
За результатами конференції винесено рекомендації:
- долучитися до проєкту УБА «Архівування документів про війну росії проти України» – здійснювати архівування документів про війну в Україні для наповнення Національної цифрової бібліотеки України.
- з метою ефективного створення та використання єдиного інформаційного простору в умовах воєнного стану, активно співпрацювати з установами та організаціями, що надають наукову медичну інформацію;
- розвивати корпоративну співпрацю медичних бібліотек, активізувати роботу зі створення спільних інформаційних ресурсів;
- продовжувати активну волонтерську діяльність на підтримку ЗСУ та ВПО;
- активніше співпрацювати з бібліотеками мережі щодо втілення проєкту «Здорові бібліотеки» в рамках Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров`я»;
- використовувати дистанційне бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів, оперативний доступ до зовнішніх джерел наукової інформації в галузі медицини, фармакології та суміжних наук;
- з метою підвищення фахового рівня працівників медичних бібліотек забезпечити проведення вебінарів, практикумів, майстер-класів;
- надавати оперативний доступ до власних та відкритих світових інформаційних баз з питань медицини, фармації та суміжних наук;
- здійснювати соціологічні дослідження у бібліотеках мережі з метою більш ефективного наповнення інформаційних ресурсів та їх використання.