Відійшов у Вічність великий друг Польської медичної бібліотеки імені професора Збіґнєва Реліґи, один з найбільш шанованих істориків медицини – Ян Богдан Ґлінський.
Ян Богдан Ґлінський народився у грудні 1915 року у Відні в родині лікарів. У 1934-1939 роках вивчав медицину в університеті ім. Юзефа Пілсудського у Варшаві. Ґлінський брав участь у оборонній війні у вересні 1939 року як волонтер 178-ї стрілецької дивізії Операційної групи Полісся. Після капітуляції був ув’язнений в таборі для військовополонених Шталаг XI-A, звідки був випущений в 1940 році. Після повернення в країну продовжив навчання та в серпні 1941 року отримав диплом лікаря. У 1942 році став членом підпільного союзу, а потім Головної армії. У Варшавському повстанні 1944 року служив у групі «Гурт», був комендантом рятувально-санітарного пункту. Після окупації території німцями, Ґлінського разом з підлеглими і хворими відправили до транзитного табору в Прушков, звідки він втік і взяв на себе управління повстанською лікарнею в Горку.
Після закінчення Другої світової війни Я.Б. Ґлінський поїхав до Нижньої Сілезії працювати дільничним лікарем у Зґожельці. Потім він організував там окружну лікарню та став її першим директором.
З 1954 року працював у протитуберкульозному санаторії в с. Рудка Мазовецького воєводства, а з 1972 року став його директором. У 1975 році реорганізував санаторій у Спеціалізований заклад охорони здоров’я з лікування туберкульозу та легеневих захворювань. У 1981 році вийшов на пенсію. З 1995 був головою Історичної секції Польського лікарського товариства, кожного місяця організовував наукові засідання, на яких було прочитано 330 рефератів.
Однією з найвідоміших і найретельніших багаторічних праць доктора є «Біографічний словник лікарів та фармацевтів – жертв ІІ світової війни» в 6 томах, над яким він почав працювати з 1986 року. В словнику описано 6135 людських доль, серед яких залишилися й нерозгадані, вкриті таємницями війни, про що свідчать короткі записи «Загинув за невизначених обставин», «Загинув у Варшавському гетто», «Похований у братській могилі».
У фонді Польської медичної бібліотеки імені професора Збіґнєва Реліґи зберігається комплект видання з дарчим написом автора.
Людина живе доти, поки її пам’ятають. Світла пам’ять про Яна Богдана Ґлінського вічно житиме у наших серцях.