Ювілейні Народові читання

04 вересня 2021 року у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулися десяті Ювілейні Народові читання 2021, організовані під почесним патронатом Президентської Пари Республіки Польща у співпраці з Всеукраїнською громадською організацією «Полонія» та Київським польським культурно-освітнім товариством імені Адама Міцкевича.

Народові читання проходять щорічно не лише на території Польщі, а й за її межами. У читаннях беруть участь звичайні люди, які публічно озвучують уривки з творів видатних польських письменників в музеях, бібліотеках, театрах, парках з метою популяризації польської літератури.

Цього року твором для читань обрано п’єсу Ґабріелі ЗАПОЛЬСЬКОЇ «Мораль пані Дульської». Твір написаний у 1906 році, але є надзвичайно актуальним для нашого сьогодення. П’єса містить комізм та гірку іронію, майстерне зображення персонажів, тонке відчуття мови. Але перш за все це моральне послання, яке підносить загальнолюдські цінності та викриває ганебні якості. Твір ЗАПОЛЬСЬКОЇ збагатив польську літературу терміном «дульщизна». Це слово увійшло у розмовну мову і по сьогоднішній день залишається синонімом лицемірства, жадібності, обману, дріб’язковості та багатьох інших негативних рис людського характеру.

Відкрила Ювілейні Народові читання у Золотій залі Національної наукової медичної бібліотеки України заступниця генерального директора Тетяна МУСІЄНКО. Лист Президента Республіки Польща Анджея ДУДИ зачитав голова Всеукраїнської громадської організації «Полонія» Дмитро СТАРЖИНСЬКИЙ. Історію Народових читань виклала у своєму виступі кандидатка медичних наук, лікарка офтальмолог Наталія ТИХОНЧУК.

Національна наукова медична бібліотека України мала честь бути співорганізаторами заходу та брати безпосередню участь у читаннях цього видатного твору.  Завідувачка сектору міжнародного книгообміну та зарубіжних зв’язків Оксана ШАРІЙ і завідувачка сектору комплектування та наукового опрацювання документів Анна ВАЦИК зачитали діалог двох героїнь твору.

Народові читання пройшли в динамічній живій атмосфері, насиченій емоціями героїв Ґабріелі ЗАПОЛЬСЬКОЇ і мали продовження у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Публікації на цю тему

04 вересня 2021 року у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулися десяті Ювілейні Народові читання 2021, організовані під почесним патронатом Президентської Пари Республіки Польща у співпраці з Всеукраїнською громадською організацією «Полонія» та Київським польським культурно-освітнім товариством імені Адама Міцкевича. Народові читання проходять щорічно не лише на території Польщі, а й за її межами. У читаннях беруть участь звичайні люди, які публічно озвучують уривки з творів видатних польських письменників в музеях, бібліотеках, театрах, парках з метою популяризації польської літератури. Цього року твором для читань обрано п’єсу Ґабріелі ЗАПОЛЬСЬКОЇ «Мораль пані Дульської». Твір написаний у 1906 році, але є надзвичайно актуальним для нашого сьогодення. П’єса містить комізм та гірку іронію, майстерне зображення персонажів, тонке відчуття мови. Але перш за все це моральне послання, яке підносить загальнолюдські цінності та викриває ганебні якості. Твір ЗАПОЛЬСЬКОЇ збагатив польську літературу терміном «дульщизна». Це слово увійшло у розмовну мову і по сьогоднішній день залишається синонімом лицемірства, жадібності, обману, дріб’язковості та багатьох інших негативних рис людського характеру. Відкрила Ювілейні Народові читання у Золотій залі Національної наукової медичної бібліотеки України заступниця генерального директора Тетяна МУСІЄНКО. Лист Президента Республіки Польща Анджея ДУДИ зачитав голова Всеукраїнської громадської організації «Полонія» Дмитро СТАРЖИНСЬКИЙ. Історію Народових читань виклала у своєму виступі кандидатка медичних наук, лікарка офтальмолог Наталія ТИХОНЧУК. Національна наукова медична бібліотека України мала честь бути співорганізаторами заходу та брати безпосередню участь у читаннях цього видатного твору.  Завідувачка сектору міжнародного книгообміну та зарубіжних зв’язків Оксана ШАРІЙ і завідувачка сектору комплектування та наукового опрацювання документів Анна ВАЦИК зачитали діалог двох героїнь твору. Народові читання пройшли в динамічній живій атмосфері, насиченій емоціями героїв Ґабріелі ЗАПОЛЬСЬКОЇ і мали продовження у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.