Демократія – це буттєвий стан держави і людини в ній. Найвищий закон – благо народу.
Цицерон
2024 року українці святкують 33 роки Незалежності своєї країни. День Незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991року.
День Незалежності України – дата, яка навічно увійшла до історії молодої держави, золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання та культурного піднесення. Українське суспільство – людяність, керівництво і революційний штаб України, яким стала Верховна Рада Української РСР напередодні прийняття Декларації про державний суверенітет України, були діалектично ЄДИНИМИ у своєму прагненні здобути Незалежність. Прийняття Декларації про Державний суверенітет України 16 липня 1990 року стало знаковим рубежем, подолавши який, Україна морально та духовно стала самостійною.
Україна – одна з центральних арен світоустрою. Українці — це стійка спільність людей, яка історично сформувалася на певній території та зберегла стабільні особливості культури, включаючи мову, а також етнічну свідомість. Українці — один з найбільших народів Європи. Держава Україна — одна з найбільших країн європейського континенту, що розташована на південному заході Європи, в межах Східно-Європейської рівнини. Її територія становить 603,7 тис. км2. Загальна протяжність кордонів — майже 6500 км, морських — 1050 км. Україна межує з країнами: Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, російською федерацією, Республікою Білорусь. З півдня територія України омивається Чорним і Азовським морями. Українська діаспора загалом становить понад 10 млн., в росії — близько 6 млн.
Понад 300 століть йде кривава боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави Україна. Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зважаючи на поневіряння та утиски. Історія розпорядилась так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все, наші співвітчизники протягом століть боролися за свою Свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники, 1991 року вибороли ЇЇ. День Незалежності – це воістину Народне свято України, яке має свою історичну епопею боротьби за культуру, традиції нашого народу.
У Національній медичній бібліотеці України організовано книжкову виставку до головного державного свята «Незалежність – незнищенна мрія українського народу», де представлено літературний екскурс історичного поступу розвитку України. З книг, що експонуються на виставці Ви дізнаєтесь, що на території нинішньої України археологи розшукали стоянки первісних людей епохи раннього палеоліту за 400—100 тис. років до Різдва Христового – на березі Дністра (с. Лука-Врублевська), на Донбасі, біля Житомира, в Південних і Південно – Східних Карпатах та у Криму. Як у VI—VII століттях формувалось державне утворення — союз племен полян, сіверян і угличів та названо Руссю, Руською землею з центром у Києві – Київською Руссю. Отримаєте інформацію про утворення Галицько-Волинської Русі, про те, як з часом українські землі перебували у складі Великого князівства Литовського та Польського королівства, про визвольну війну українського козацтва на початку 1648 року, яка завершилась утворенням Козацької держави та ухваленням 1954 pоку в Переяславі присяги на вірність московському цареві. Шановні користувачі, відвідавши нашу виставку, ви дізнаєтесь, як 1775 pоку царським російським військом було знищено Запорозьку Січ, а Україна постійно перебувала під владою сусідніх імперій, про українську революцію 1917-1921 pоків, що не була переможною.
Познайомитесь з історичними документами, де описано про невдалі спроби українців створити свою Українську державу, Українську Народну Республіку, які були нейтралізовані московським більшовицьким окупаційним режимом в Україні. На виставці демонструються роботи відомих науковців, істориків, громадсько-культурних діячів, патріотів української нації. Представлено галерею життєписів національних героїв, що сприяли зростанню науки, культури та своїми працями, вміннями, талантами прославили Україну і вплинули на хід її історії.
Сьогодні у наших грудях клекоче Шевченківський гнів, коли чужий брудний чобіт топче наші храми, нашу честь, нашу українську мову, нашу землю, а наші славні сини і дочки відстоюють незалежність та право на демократію у своїй вільній державі, ціною власного життя. Уклінно дякуємо нашим хоробрим воїнам, що окропили своїм потом і кров’ю землю прадідів-хліборобів, заради Свободи і майбутнього українських дітей. УКРАЇНА НАЗАВЖДИ, а якою вона буде – залежить від кожного з нас. Україна буде Демократична Суверенна…Незалежна… Самостійна тому, що затребувана і вистраждана Українським Народом! Вклоняємось тобі, наш героїчний Народе!
Нехай цей день наблизить нас до справедливої Перемоги! Слава нашій терплячій Матері-Україні!