З Святом Незалежності 2020, Польща!

11 листопада 2020 року Польща святкує 102-у річницю Національного Свята Незалежності – Narodowe Święto Niepodległości. У Польській медичній бібліотеці в Києві з нагоди відзначення Національного Свята Незалежності 2020 відкрили книжкову виставку: «11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości RP Polskiej 2020».

День Незалежності Польщі – найбільше національне свято Польщі. Його відзначають щорічно 11 листопада на честь проголошення Незалежності держави в 1918 році від Росії, Німеччини та Австро-Угорщини. Свято припадає на день завершення Першої світової війни. 11 листопада 1918 року Головою держави був обраний маршал Польщі Юзеф Пілсудський – засновник польської армії, державний і політичний діяч. Вже через три дні під його командуванням полякам вдалося отримати контроль над своїми територіями. Був сформований перший демократичний уряд Польщі.
У 1919-1936 роках відновлення Незалежності святкували у Варшаві як урочистості військового характеру. Перший раз повністю урочисто відзначили День Незалежності 14 листопада 1920 року. У цей день вшанували Юзефа Пілсудського як переможного полководця та вручили йому маршальську булаву. Лише у 1937 році це свято стало цивільним і загальнонаціональним, а вже за два роки почалася Друга світова війна і Польща знову втратила незалежність. Після закінчення війни День Незалежності офіційно не відзначався до 1989 року. У 80-х роках під впливом профспілкового руху «Солідарність» памʼять про цей день повернулася до суспільної свідомості. У 1989 року свято День Незалежності 11 листопада було відновлено Сеймом Польської народної республіки під назвою Національне Свято Незалежності – Narodowe Święto Niepodległości.

День Незалежності – загальнодержавний вихідний день, який супроводжується підняттям державного прапора, виступом Президента країни, військовим парадом у центрі Варшави. Крім того, з 1989 щорічно у столиці проходить марафон – Біг незалежності, до якого можуть долучитися всі охочі. На початку всі учасники отримують футболки червоного або білого кольорів, формуючи таким чином велетенський живий прапор Польщі.
Щиро вітаємо Великий польський народ з Національним Святом Незалежності 2020!

Публікації на цю тему

11 листопада 2020 року Польща святкує 102-у річницю Національного Свята Незалежності – Narodowe Święto Niepodległości. У Польській медичній бібліотеці в Києві з нагоди відзначення Національного Свята Незалежності 2020 відкрили книжкову виставку: «11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości RP Polskiej 2020». День Незалежності Польщі – найбільше національне свято Польщі. Його відзначають щорічно 11 листопада на честь проголошення Незалежності держави в 1918 році від Росії, Німеччини та Австро-Угорщини. Свято припадає на день завершення Першої світової війни. 11 листопада 1918 року Головою держави був обраний маршал Польщі Юзеф Пілсудський – засновник польської армії, державний і політичний діяч. Вже через три дні під його командуванням полякам вдалося отримати контроль над своїми територіями. Був сформований перший демократичний уряд Польщі. У 1919-1936 роках відновлення Незалежності святкували у Варшаві як урочистості військового характеру. Перший раз повністю урочисто відзначили День Незалежності 14 листопада 1920 року. У цей день вшанували Юзефа Пілсудського як переможного полководця та вручили йому маршальську булаву. Лише у 1937 році це свято стало цивільним і загальнонаціональним, а вже за два роки почалася Друга світова війна і Польща знову втратила незалежність. Після закінчення війни День Незалежності офіційно не відзначався до 1989 року. У 80-х роках під впливом профспілкового руху «Солідарність» памʼять про цей день повернулася до суспільної свідомості. У 1989 року свято День Незалежності 11 листопада було відновлено Сеймом Польської народної республіки під назвою Національне Свято Незалежності – Narodowe Święto Niepodległości. День Незалежності – загальнодержавний вихідний день, який супроводжується підняттям державного прапора, виступом Президента країни, військовим парадом у центрі Варшави. Крім того, з 1989 щорічно у столиці проходить марафон – Біг незалежності, до якого можуть долучитися всі охочі. На початку всі учасники отримують футболки червоного або білого кольорів, формуючи таким чином велетенський живий прапор Польщі. Щиро вітаємо Великий польський народ з Національним Святом Незалежності 2020!