Захворювання нігтів: комплексний підхід

Дослідження захворювань нігтів (оніхологія) в Індії перебувало на початковій стадії, але менш ніж за десять років стрімко зріс інтерес до цих захворювань серед дерматологів, патологів і пластичних хірургів. Ураження нігтів є складними через анатомічно малий розмір нігтя, що обмежує прояв захворювань різної етіології. Завдяки чіткій видимості нігті мають високу естетичну та косметичну цінність. А при ближчому розгляді нігті можуть вказувати на наявність певних захворювань організму. Останнім часом спостерігається постійне зростання кількості пацієнтів, які звертаються до дерматологів з приводу захворювань нігтів. Таким чином, проблеми з нігтями та їх лікування становлять значну частину практики дерматологів. На жаль під час післядипломної освіти лікарів захворювання нігтів вивчаються дуже рідко, багато чому їм доводиться навчатися пізніше на практиці.

Мета цієї книжки — надати вичерпну інформацію про медичний, а також хірургічний аспект лікування захворювань нігтів. Посібник описує широкий та вичерпний спектр захворювань, включаючи інфекційні, запальні, травматичні зміни, спричинені ліками; доброякісними та злоякісними пухлини; зміни нігтів у різних вікових групах та зміни при дерматологічних і системних захворюваннях. Також до видання включені спеціальні розділи про нові діагностичні методи, окрім гістопатології, оніхоскопії та візуалізації нігтів. Щоб не відставати від сучасної тенденції та інтересу читачів до косметології, додано спеціальний розділ, присвячений косметиці для нігтів та косметологічним процедурам. Крім того, представлений простий поетапний підхід до діагностики, заснований на найважливіших клінічних ознаках, огляді, лабораторних дослідженнях та методи лікування.

Розділи були написані авторами з усього світу, які є експертами в галузі оніхології. Їх написання є результатом багаторічного практичного та академічного досвіду в цій галузі. Оскільки «зображення варте тисячі слів», автори надали велику кількість кольорових фотографій, які допоможуть визначити поширені та рідкісні захворювання нігтів. Інформація подана у дуже зручній для читача формі з використанням таблиць, графіків та схем.

Автори та редактори докладали серйозних зусиль і надали сучасну інформацію у стислій формі. Посібник розрахований на дерматологів – початківців та досвідчених лікарів, також може стати у нагоді студентам медичних університетів.

Ключові особливості:

  • комплексний огляд захворювань нігтів
  • діагностичний, терапевтичний та хірургічний аспекти
  • опис оніхоскопії
  • правила фотографічної документації нігтів для об’єктивної оцінки відповіді на лікування.

S 12207
Nail disorders: a comprehensive approach / ed.: A. Singal, S. Neema, P. Kumar; auth. of the forew. R. Baran. – Boca Raton [etc] : CRC Press, 2020.

PART 1
HISTORY AND NORMAL NAIL
1 History of nail diseases
2 Nail anatomy and physiology
3 Nail unit signs
4 An approach to nail examination

PART 2
DIAGNOSTICS
5 Laboratory investigations of nail diseases
6 Imaging in nail diseases
7 Onychoscopy and nail fold capillaroscopy
8 Basics of onychopathology
9 Onychopathology of common nail diseases

PART 3
NAIL UNIT ABNORMALITIES
10 Nail plate abnormalities
11 Chromonychia
12 Ingrown nail

PART 4
INFLAMMATORY NAIL DISEASES
13 Nail psoriasis
14 Nail lichen planus
15 Trachyonychia

PART 5
INFECTIVE NAIL DISEASES
16 Dermatophytic onychomycosis
17 Non-dermatophytic onychomycosis
18 Infections and infestations of nail unit

PART 6
NAIL IN DERMATOLOGICAL AND SYSTEMIC DISEASES; OCCUPATION AND DRUG INDUCED NAIL CHANGES
19 Nail in dermatological diseases
20 Nails in systemic disease
21 Occupational nail diseases
22 Chronic paronychia
23 Nail changes due to systemic drugs

PART 7
NAIL IN SPECIAL POPULATIONS
24 Nail in children: Congenital and hereditary diseases
25 Nail in elderly population

PART 8
NAIL UNIT TUMORS
26 Benign tumors
27 Malignant tumors

PART 9
PSYCHOCUTANEOUS NAIL DISORDERS
28 Nail tic disorders

PART 10
SURGICAL MANAGEMENT OF NAIL DISEASES
29 Basics of nail surgery
30 Anesthesia of the nail unit
31 Biopsy of the nail unit
32 Injection therapy for nail disorders
33 Surgery of benign nail tumors

PART 11
NAIL COSMETICS
34 Nail care and nail cosmetics
35 The science of nail polish, nail polish remover, and nail moisturizers

PART 12
MISCELLANEOUS CONDITIONS
36 Nail degloving syndrome
37 Miscellaneous nail conditions
38 Photography of the nail unit

Публікації на цю тему

Дослідження захворювань нігтів (оніхологія) в Індії перебувало на початковій стадії, але менш ніж за десять років стрімко зріс інтерес до цих захворювань серед дерматологів, патологів і пластичних хірургів. Ураження нігтів є складними через анатомічно малий розмір нігтя, що обмежує прояв захворювань різної етіології. Завдяки чіткій видимості нігті мають високу естетичну та косметичну цінність. А при ближчому розгляді нігті можуть вказувати на наявність певних захворювань організму. Останнім часом спостерігається постійне зростання кількості пацієнтів, які звертаються до дерматологів з приводу захворювань нігтів. Таким чином, проблеми з нігтями та їх лікування становлять значну частину практики дерматологів. На жаль під час післядипломної освіти лікарів захворювання нігтів вивчаються дуже рідко, багато чому їм доводиться навчатися пізніше на практиці. Мета цієї книжки — надати вичерпну інформацію про медичний, а також хірургічний аспект лікування захворювань нігтів. Посібник описує широкий та вичерпний спектр захворювань, включаючи інфекційні, запальні, травматичні зміни, спричинені ліками; доброякісними та злоякісними пухлини; зміни нігтів у різних вікових групах та зміни при дерматологічних і системних захворюваннях. Також до видання включені спеціальні розділи про нові діагностичні методи, окрім гістопатології, оніхоскопії та візуалізації нігтів. Щоб не відставати від сучасної тенденції та інтересу читачів до косметології, додано спеціальний розділ, присвячений косметиці для нігтів та косметологічним процедурам. Крім того, представлений простий поетапний підхід до діагностики, заснований на найважливіших клінічних ознаках, огляді, лабораторних дослідженнях та методи лікування. Розділи були написані авторами з усього світу, які є експертами в галузі оніхології. Їх написання є результатом багаторічного практичного та академічного досвіду в цій галузі. Оскільки «зображення варте тисячі слів», автори надали велику кількість кольорових фотографій, які допоможуть визначити поширені та рідкісні захворювання нігтів. Інформація подана у дуже зручній для читача формі з використанням таблиць, графіків та схем. Автори та редактори докладали серйозних зусиль і надали сучасну інформацію у стислій формі. Посібник розрахований на дерматологів – початківців та досвідчених лікарів, також може стати у нагоді студентам медичних університетів. Ключові особливості:
  • комплексний огляд захворювань нігтів
  • діагностичний, терапевтичний та хірургічний аспекти
  • опис оніхоскопії
  • правила фотографічної документації нігтів для об’єктивної оцінки відповіді на лікування.
S 12207 Nail disorders: a comprehensive approach / ed.: A. Singal, S. Neema, P. Kumar; auth. of the forew. R. Baran. - Boca Raton [etc] : CRC Press, 2020. PART 1 HISTORY AND NORMAL NAIL 1 History of nail diseases 2 Nail anatomy and physiology 3 Nail unit signs 4 An approach to nail examination PART 2 DIAGNOSTICS 5 Laboratory investigations of nail diseases 6 Imaging in nail diseases 7 Onychoscopy and nail fold capillaroscopy 8 Basics of onychopathology 9 Onychopathology of common nail diseases PART 3 NAIL UNIT ABNORMALITIES 10 Nail plate abnormalities 11 Chromonychia 12 Ingrown nail PART 4 INFLAMMATORY NAIL DISEASES 13 Nail psoriasis 14 Nail lichen planus 15 Trachyonychia PART 5 INFECTIVE NAIL DISEASES 16 Dermatophytic onychomycosis 17 Non-dermatophytic onychomycosis 18 Infections and infestations of nail unit PART 6 NAIL IN DERMATOLOGICAL AND SYSTEMIC DISEASES; OCCUPATION AND DRUG INDUCED NAIL CHANGES 19 Nail in dermatological diseases 20 Nails in systemic disease 21 Occupational nail diseases 22 Chronic paronychia 23 Nail changes due to systemic drugs PART 7 NAIL IN SPECIAL POPULATIONS 24 Nail in children: Congenital and hereditary diseases 25 Nail in elderly population PART 8 NAIL UNIT TUMORS 26 Benign tumors 27 Malignant tumors PART 9 PSYCHOCUTANEOUS NAIL DISORDERS 28 Nail tic disorders PART 10 SURGICAL MANAGEMENT OF NAIL DISEASES 29 Basics of nail surgery 30 Anesthesia of the nail unit 31 Biopsy of the nail unit 32 Injection therapy for nail disorders 33 Surgery of benign nail tumors PART 11 NAIL COSMETICS 34 Nail care and nail cosmetics 35 The science of nail polish, nail polish remover, and nail moisturizers PART 12 MISCELLANEOUS CONDITIONS 36 Nail degloving syndrome 37 Miscellaneous nail conditions 38 Photography of the nail unit