Запобігти. Допомогти. Врятувати.

Щорічно, з ініціативи національних організацій – Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, у другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої допомоги – World First Aid Day.

Цьогоріч, цей день припав на 14 вересня. Перша долікарська допомога – це комплекс швидких та простих дій, спрямованих на збереження здоров′я і життя потерпілого. Не завжди швидка медична допомога прибуває першою на місце події. Тому, в умовах дефіциту часу і нерідко за відсутності людей з медичною освітою, вміння кожного з нас надати першу до медичну допомогу потерпілому може зіграти вирішальну роль у порятунку життя.

Існують професії, які зобов′язують вміти надавати таку допомогу – це поліцейські, співробітники служби надзвичайних ситуацій, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники. Але у надзвичайних ситуаціях, звичайні люди, часто повинні виконувати першу допомогу, щоб врятувати комусь життя. Тому, дуже важливо, щоб кожна людина володіла найпростішими навиками першої допомоги. Значно полегшить надання першої медичної допомоги постраждалому наявність добре укомплектованої аптечки, вмістом якої повинен вміти користуватися кожен.

Оволодіння знаннями та прийомами надання першої долікарської допомоги хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним  з найважливіших обов’язків кожної людини.

Основні принципи першої медичної допомоги:

 • не панікуйте
 • припиніть дію ушкоджуючого фактору
 • подбайте про безпеку власну, а також безпеку потерпілого та людей навколо
 • оцініть стан потерпілого (свідомість, дихання, пульс)
 • визначіть, якої допомоги насамперед він потребує: серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі накладанням джгута, стисної пов’язки або пальцевого притискування судин, накладання пов’язки при пошкодженні – пораненні, опіку, кровотечі, відмороженні, травмі тощо
 • телефонуйте 103, якщо стан постраждалого такий, що вимагає екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інших екстрених служб:  поліції, аварійно-рятувальної служби, служби газу тощо
 • не залишайте постраждалого та контролюйте стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.

Шановні користувачі! ННМБУ експонує книжкову виставку про надання першої-невідкладної медичної допомоги.

На книжковій виставці представлені праці провідних українських та іноземних авторів-фахівців клінічної медицини – навчальні та практичні посібники, підручники, монографії для лікарів всіх спеціальностей: лікарів – інтернів, курсантів та викладачів, сімейних лікарів з невідкладної хірургії, терапії, кардіології, неврології, нейрохірургії, травматології, педіатрії, акушерства і гінекології, токсикології, інтенсивної терапії і реанімації, урології, офтальмології, медицини катастроф.

Дякуємо, що завітали на наш сайт! Будемо раді Вас бачити в бібліотеці за адресою: вул.Толстого, 7.

Публікації на цю тему

Щорічно, з ініціативи національних організацій – Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, у другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої допомоги - World First Aid Day. Цьогоріч, цей день припав на 14 вересня. Перша долікарська допомога – це комплекс швидких та простих дій, спрямованих на збереження здоров′я і життя потерпілого. Не завжди швидка медична допомога прибуває першою на місце події. Тому, в умовах дефіциту часу і нерідко за відсутності людей з медичною освітою, вміння кожного з нас надати першу до медичну допомогу потерпілому може зіграти вирішальну роль у порятунку життя. Існують професії, які зобов′язують вміти надавати таку допомогу - це поліцейські, співробітники служби надзвичайних ситуацій, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники. Але у надзвичайних ситуаціях, звичайні люди, часто повинні виконувати першу допомогу, щоб врятувати комусь життя. Тому, дуже важливо, щоб кожна людина володіла найпростішими навиками першої допомоги. Значно полегшить надання першої медичної допомоги постраждалому наявність добре укомплектованої аптечки, вмістом якої повинен вміти користуватися кожен. Оволодіння знаннями та прийомами надання першої долікарської допомоги хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним  з найважливіших обов’язків кожної людини.

Основні принципи першої медичної допомоги:

 • не панікуйте
 • припиніть дію ушкоджуючого фактору
 • подбайте про безпеку власну, а також безпеку потерпілого та людей навколо
 • оцініть стан потерпілого (свідомість, дихання, пульс)
 • визначіть, якої допомоги насамперед він потребує: серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі накладанням джгута, стисної пов’язки або пальцевого притискування судин, накладання пов’язки при пошкодженні - пораненні, опіку, кровотечі, відмороженні, травмі тощо
 • телефонуйте 103, якщо стан постраждалого такий, що вимагає екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інших екстрених служб:  поліції, аварійно-рятувальної служби, служби газу тощо
 • не залишайте постраждалого та контролюйте стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.
Шановні користувачі! ННМБУ експонує книжкову виставку про надання першої-невідкладної медичної допомоги. На книжковій виставці представлені праці провідних українських та іноземних авторів-фахівців клінічної медицини - навчальні та практичні посібники, підручники, монографії для лікарів всіх спеціальностей: лікарів – інтернів, курсантів та викладачів, сімейних лікарів з невідкладної хірургії, терапії, кардіології, неврології, нейрохірургії, травматології, педіатрії, акушерства і гінекології, токсикології, інтенсивної терапії і реанімації, урології, офтальмології, медицини катастроф. Дякуємо, що завітали на наш сайт! Будемо раді Вас бачити в бібліотеці за адресою: вул.Толстого, 7.