Narodowe Czytanie в ННМБУ

9 вересня 2023 року в Польській медичній бібліотеці ім. Збіґнєва Реліґи в рамках Народових читань 2023 відбулась захоплююча зустріч з класикою польської літератури – романом Елізи Ожешкової «Над Німаном». Працівники бібліотеки спільно з членами OPOS Polonia читали уривки з цього твору.

Narodowe Czytanie (Національне читання) – польська соціальна кампанія, що сприяє пізнанню національної літератури, в рамках якої великі фрагменти знакових для польської історії і літератури творів читаються публічно. Акція була започаткована у 2012 році і з того часу щороку вся Польща на початку вересня читає обраний Президентом видатний твір польської літератури.

Президент Республіки Польща Анджей Дуда у цьогорічному листі щодо заохочення читати цей твір пише: «Я хотів би, щоб цьогорічне читання поглибило рефлексію про те, як ми читаємо нашу історію сьогодні і як ми її пам’ятаємо. І що, особливо сьогодні, перед обличчям агресивного російського імперіалізму, маючи на увазі Січневий повстанський акт, роман Ожешкової ще більше зміцнить переконання про фундаментальне право кожної нації на власну свободу і суверенітет».

«Над Німаном» – атмосферна книжка, написана колоритною мовою, водночас звучна та повчальна за своїм патріотичним змістом. Адже її авторка не лише малює широку панораму рідних Кресів, не лише наближає фольклор і шляхетські звичаї, а й дуже виразно ілюструє історію Республіки Польща, а через тему Січневого повстання, 160-річчя якого святкується цього року, вона чудово відображає переживання, емоції та дилеми сучасних поляків. Завдяки цьому образ повстання за незалежність, що спалахнуло 1863 року проти царських загарбників, назавжди пов’язаний із цією книжкою, а сам роман закріпився у свідомості як справжня епопея польської долі.

Публікації на цю тему

9 вересня 2023 року в Польській медичній бібліотеці ім. Збіґнєва Реліґи в рамках Народових читань 2023 відбулась захоплююча зустріч з класикою польської літератури – романом Елізи Ожешкової «Над Німаном». Працівники бібліотеки спільно з членами OPOS Polonia читали уривки з цього твору. Narodowe Czytanie (Національне читання) – польська соціальна кампанія, що сприяє пізнанню національної літератури, в рамках якої великі фрагменти знакових для польської історії і літератури творів читаються публічно. Акція була започаткована у 2012 році і з того часу щороку вся Польща на початку вересня читає обраний Президентом видатний твір польської літератури. Президент Республіки Польща Анджей Дуда у цьогорічному листі щодо заохочення читати цей твір пише: «Я хотів би, щоб цьогорічне читання поглибило рефлексію про те, як ми читаємо нашу історію сьогодні і як ми її пам'ятаємо. І що, особливо сьогодні, перед обличчям агресивного російського імперіалізму, маючи на увазі Січневий повстанський акт, роман Ожешкової ще більше зміцнить переконання про фундаментальне право кожної нації на власну свободу і суверенітет». «Над Німаном» – атмосферна книжка, написана колоритною мовою, водночас звучна та повчальна за своїм патріотичним змістом. Адже її авторка не лише малює широку панораму рідних Кресів, не лише наближає фольклор і шляхетські звичаї, а й дуже виразно ілюструє історію Республіки Польща, а через тему Січневого повстання, 160-річчя якого святкується цього року, вона чудово відображає переживання, емоції та дилеми сучасних поляків. Завдяки цьому образ повстання за незалежність, що спалахнуло 1863 року проти царських загарбників, назавжди пов’язаний із цією книжкою, а сам роман закріпився у свідомості як справжня епопея польської долі.