Запрошуємо до участі у конференції

Секція Історії медичних наук Інституту історії Польської академії наук у Варшаві має намір організувати восени 2018 року міжнародну конференцію на тему «Медики польського пограниччя ІІ РП у 1919-1939 роках». Конференція організовується з нагоди відзначення 100-річчя відновлення незалежності та повернення польської державності після років розділеної Польщі. Місцем проведення конференції попередньо заплановано Варшаву.

Ми маємо намір присвятити цю конференцію лікарям, аптекарям (фармацевтам) але і медсестрам та акушеркам, які працювали на кордонах наших земель на теренах Литви, Чехословаччини, України. Ми спробуємо розібратися з важкими питаннями, що пов’язані з функціонуванням та роботою людей цієї професійної групи.

Перш за все, ми спробуємо ознайомитись із тогочасними умовами життя місцевих мешканців, їх культурою, звичаями та різними обставинами, які могли суттєво вплинути на розвиток медичної діяльності: медичну діагностику, терапію або профілактику.

Спробуємо наблизити до реалій сьогодення ті, часто специфічні, умови, в яких працювали лікарі та інші медичні працівники, зазначених професій, та були пов’язані з цими землями або вирішили там влаштуватися, проводячи професійні та часто наукові заходи.

Для цього ми будемо використовувати різні джерела, включаючи мемуари, щоденники, листи та інші медичні архіви.

Секція Історії науки Польської академії наук за домовленістю з дирекцією Інституту планує організувати конференцію у тісній співпраці з Головною лікарською палатою, а також з іншими палатами, професійними органами самоврядування, науковими товариствами або відповідними державними органами.

Запрошуємо до участі у конференції та публікації у збірнику на зазначену вище тему.

Участь у конференції буде на платній основі. Вартість публікації у збірнику становить 300 злотих.

Рішення про участь у конференції та публікації просимо надсилати на електронну адресу magda.pa@op.pl із зазначенням теми Медицина польського пограниччя ІІ РП, або поштою на адресу Інституту історії науки ПАН: ul. Nowy Świat 72, 00- 562 Warszawa за прикріпленою нижче формою:

Для оргкомітету, Професору, доктору наук Божені Урбанек.

Заявка на участь. Конференція наукова «Медицина польського пограниччя ІІ Республіки Польща у 1919-1939 роках».

Ім’я, прізвище, науковий ступінь______________________________

Афіляція (адресні відомості про місце роботи)_________________

Адреса навчального закладу____________________________________

Адреса проживання (або інша адреса для надсилання коректури, авторського примірника) ______________________________________________________________

e-mail: _____________ Teл_____________________________________

Назва статті__________________________________________________

Резюме (пів сторінки)_________________________________________

Публікації на цю тему

Секція Історії медичних наук Інституту історії Польської академії наук у Варшаві має намір організувати восени 2018 року міжнародну конференцію на тему «Медики польського пограниччя ІІ РП у 1919-1939 роках». Конференція організовується з нагоди відзначення 100-річчя відновлення незалежності та повернення польської державності після років розділеної Польщі. Місцем проведення конференції попередньо заплановано Варшаву. Ми маємо намір присвятити цю конференцію лікарям, аптекарям (фармацевтам) але і медсестрам та акушеркам, які працювали на кордонах наших земель на теренах Литви, Чехословаччини, України. Ми спробуємо розібратися з важкими питаннями, що пов'язані з функціонуванням та роботою людей цієї професійної групи. Перш за все, ми спробуємо ознайомитись із тогочасними умовами життя місцевих мешканців, їх культурою, звичаями та різними обставинами, які могли суттєво вплинути на розвиток медичної діяльності: медичну діагностику, терапію або профілактику. Спробуємо наблизити до реалій сьогодення ті, часто специфічні, умови, в яких працювали лікарі та інші медичні працівники, зазначених професій, та були пов'язані з цими землями або вирішили там влаштуватися, проводячи професійні та часто наукові заходи. Для цього ми будемо використовувати різні джерела, включаючи мемуари, щоденники, листи та інші медичні архіви. Секція Історії науки Польської академії наук за домовленістю з дирекцією Інституту планує організувати конференцію у тісній співпраці з Головною лікарською палатою, а також з іншими палатами, професійними органами самоврядування, науковими товариствами або відповідними державними органами. Запрошуємо до участі у конференції та публікації у збірнику на зазначену вище тему. Участь у конференції буде на платній основі. Вартість публікації у збірнику становить 300 злотих. Рішення про участь у конференції та публікації просимо надсилати на електронну адресу magda.pa@op.pl із зазначенням теми Медицина польського пограниччя ІІ РП, або поштою на адресу Інституту історії науки ПАН: ul. Nowy Świat 72, 00- 562 Warszawa за прикріпленою нижче формою: Для оргкомітету, Професору, доктору наук Божені Урбанек. Заявка на участь. Конференція наукова «Медицина польського пограниччя ІІ Республіки Польща у 1919-1939 роках». Ім’я, прізвище, науковий ступінь______________________________ Афіляція (адресні відомості про місце роботи)_________________ Адреса навчального закладу____________________________________ Адреса проживання (або інша адреса для надсилання коректури, авторського примірника) ______________________________________________________________ e-mail: _____________ Teл_____________________________________ Назва статті__________________________________________________ Резюме (пів сторінки)_________________________________________