Науково-інформативна комунікація потребує оволодіння сучасним студентами певних навичок. 23 травня в ННМБУ відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри загальної і медичної психології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, присвячене цій темі.

ХХІ століття – це час швидкого розвитку науки і технологій. Сьогодні людина, задля затребуваності на ринку праці, повинна постійно працювати над розширенням власного світогляду, здобуттям нових знань, розвитком нових вмінь і навичок. Бути в курсі основних тенденцій розвитку галузі – головне завдання не тільки молодого лікаря чи психолога, але й досвідченого спеціаліста.

Науково-інформативна комунікація призначена для того, щоб широкий загал мав доступ до нових досліджень та їх результатів, появи нових теорій, технологій, інноваційних розробок тощо. Вміння користуватись ним студент має здобути в процесі навчання. Для цього він має:

  • ознайомитися з основами наукового методу, процесом наукового дослідження та логікою наукових висновків;
  • оволодіти навичками роботи з науковими базами даних та інструментами для пошуку;
  • розвивати критичне мислення, працюючи з науковими джерелами, розуміти та ефективно акумулювати інформацію.

Засідання наукового гуртка студентів 1-4 курсу медико-психологічного факультету було присвячене питанням науко та бібліометрії, авторського права, використання електронних ресурсів, зокрема з відкритим доступом, новітнім інформаційним технологіям. У засіданні взяли участь М.М. Матяш, завідувач кафедри загальної і медичної психології НМУ, та Л.В. Литвинова, доцент. Професор Матяш зазначив, що науково-інформативна комунікація є важливою для  студентів, які пишуть курсові та дипломні роботи.

Як працює сучасна бібліотека? Які послуги надає? Про потужний фонд ННМБУ розповіла студентам Н.А. Крилатова-Шеховець, завідувачка відділу наукового абонемента та обслуговування читачів.

Як користуватися електронним каталогом бібліотеки? У чому полягають особливості роботи з алфавітним каталогом, бібліографічними покажчиками, як поточного, так і ретроспективного характеру? Як обирати наукові джерела? Як правильно оформлювати списки літератури? Цим та іншим актуальним питанням була присвячена лекція Л.І. Самчук, головного бібліографа ННМБУ.

Л.М. Коломієць, завідувачка відділу соціокультурної діяльності, ознайомила майбутніх лікарів–психологів з новими надходженнями літератури медико-психологічного спрямування.

Також студентам було проведено екскурсію історичними залами бібліотеки.