Здорове серце – запорука довголіття

Всесвітній день серця – це глобальна кампанія, у рамках якої окремі особи, сім’ї, громади та уряди в усьому світі беруть участь у зусиллях, спрямованих на збереження здоров’я своїх сердець та сердець інших людей. Завдяки цій кампанії Всесвітня федерація серця об’єднує людей із усіх країн у боротьбі із захворюваннями серця, а також надихає та спрямовує міжнародні зусилля щодо заохочення здорового способу життя в усьому світі. Серцево-судинні захворювання за числом смертей сьогодні займають перше місце у світі. У нашій країні на них припадає 56% усіх летальних випадків. У всьому світі від захворювань серця гине більше пацієнтів, ніж від усіх інших хвороб разом узятих – не випадково ішемічна хвороба серця названа «найбільшою епідемією людства», яка загрожує найближчим часом охопити все населення планети.

Зазвичай святкування Всесвітнього дня серця включає різні спортивні змагання, тематичні зустрічі та семінари, концерти, благодійні акції. У Польській медичній бібліотеці ім. Збіґнєва Реліґи увазі користувачів пропонується книжкова виставка, присвячена Всесвітньому дню серця. Збіґнєв Реліґа, чиє ім’я носить наша бібліотека, був найвидантнішим польським кардіохірургом, який здійснив першу вдалу трансплантацію серця. Він був не лише кардіохірургом, а й талановитим конструктором, розробив декілька моделей штучного «мотора життя». У 2004 році група вчених під керівництвом професора Реліґи отримав престижну нагороду Brussels Eureka на Всесвітній виставці інновацій, досліджень і технологій за розробку вживлюваної помпи для системи пневматичної підтримки серця. Саме завдяки його невтомній праці, великому таланту сьогодні у Польщі уже немає черг на операцію з пересадки серця.

Публікації на цю тему

Всесвітній день серця – це глобальна кампанія, у рамках якої окремі особи, сім’ї, громади та уряди в усьому світі беруть участь у зусиллях, спрямованих на збереження здоров’я своїх сердець та сердець інших людей. Завдяки цій кампанії Всесвітня федерація серця об’єднує людей із усіх країн у боротьбі із захворюваннями серця, а також надихає та спрямовує міжнародні зусилля щодо заохочення здорового способу життя в усьому світі. Серцево-судинні захворювання за числом смертей сьогодні займають перше місце у світі. У нашій країні на них припадає 56% усіх летальних випадків. У всьому світі від захворювань серця гине більше пацієнтів, ніж від усіх інших хвороб разом узятих – не випадково ішемічна хвороба серця названа «найбільшою епідемією людства», яка загрожує найближчим часом охопити все населення планети. Зазвичай святкування Всесвітнього дня серця включає різні спортивні змагання, тематичні зустрічі та семінари, концерти, благодійні акції. У Польській медичній бібліотеці ім. Збіґнєва Реліґи увазі користувачів пропонується книжкова виставка, присвячена Всесвітньому дню серця. Збіґнєв Реліґа, чиє ім’я носить наша бібліотека, був найвидантнішим польським кардіохірургом, який здійснив першу вдалу трансплантацію серця. Він був не лише кардіохірургом, а й талановитим конструктором, розробив декілька моделей штучного «мотора життя». У 2004 році група вчених під керівництвом професора Реліґи отримав престижну нагороду Brussels Eureka на Всесвітній виставці інновацій, досліджень і технологій за розробку вживлюваної помпи для системи пневматичної підтримки серця. Саме завдяки його невтомній праці, великому таланту сьогодні у Польщі уже немає черг на операцію з пересадки серця.