Анатолій Іванович Тріщинський, д-р мед. наук, професор, один з фундаторів української школи анестезіологів. 20 травня медична громадськість святкує 100 років з дня народження видатного вченого. Розповідає Юрій Марков, канд. мед. наук, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика. Бесіду веде Наталія Малішевська, головний бібліотекар НАМН України

У проєкті «Імена в медицині» вийшла чергова програма, присвячена професору Анатолію Івановичу Тріщинському. Понад 50 років своєї діяльності він присвятив анестезіології. Як окрема галузь медицини вона сформувалась у середині ХХ ст. Застосування анестезії змінило підходи до лікування різних захворювань. Так, завдяки її розвитку, стало можливим збільшити час хірургічного втручання, що своєю чергою дозволило проводити складні багатогодинні операції.

Анестезіологія посідає особливе місце серед інших напрямків медицини через високу соціальну значимість, вираженій гуманістичній складовій та високим моральним вимогам, що ставляться до особи лікаря.

Анатолій Іванович Тріщинський став першим завідувачем кафедри анестезіології та ревматології Київського інституту удосконалення лікарів. За роки її функціонування на кафедрі пройшли підготовку понад 6000 лікарів. Тож можна сказати, що всі лікарі-анестезіологи України певною мірою є учнями професора Тріщинського. Під його керівництвом було захищено 14 докторських і 60 кандидатських дисертацій.

Крім того, Анатолій Іванович понад 40 років був головним анестезіологом МОЗ України та очолював Асоціацію анестезіологів України.

Анатолій Іванович Тріщинський є автором та співавтором 14 монографій, 12 навчальних посібників, 9 винаходів і понад 200 наукових публікацій.

Більше інформації про непересічну особистість – Анатолія Івановича Тріщинського дивіться в нашій програмі.