Геннадію Бутенко – 90 років

Дата:
21.08.2022 день
2022-08-21T00:00:00+03:00
2022-08-22T00:00:00+03:00

Геннадію Бутенко - 90 років90 років тому, 21 серпня, народився український вчений, фахівець у галузі геронтології Геннадій Михайлович Бутенко – директор Інституту генетичної та регенеративної медицини НАМНУ України, завідувач відділу клітинних та тканинних технологій, академік НАН України, член-кореспондент НАН України, д-р мед. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Геннадій Михайлович автор понад 350 наукових праць, серед яких 5 монографій, 4 посібники, 1 підручник для вищих медичних закладів. Також він має 5 авторських свідоцтв.

Геннадій Бутенко є головою комісії з імунологічних лікарських засобів та продуктів генних технологій Державного фармакологічного центру МОЗ України. Він є членом правління наукових товариств з геронтології та геріатрії, з імунології, алергології та імунореабілітації, з патологічної фізіології.

В  науковому доробку вченого дослідження вікових передумов виникнення патології в похилому та старечому віці, причин та механізмів порушень діяльності системи імунітету при старінні. Ним встановлені характерні форми імунологічних порушень, запропоновані підходи корекції імунного стану людей похилого віку, висунути гіпотеза про існування активного чинника, який негативно впливає на функціонування фізіологічних систем, у тому числі і стовбурових клітин.

З працями академіка Г.М. Бутенко ви можете ознайомитись в нашій бібліотеці.

90 років тому, 21 серпня, народився український вчений, фахівець у галузі геронтології Геннадій Михайлович Бутенко – директор Інституту генетичної та регенеративної медицини НАМНУ України, завідувач відділу клітинних та тканинних технологій, академік НАН України, член-кореспондент НАН України, д-р мед. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Геннадій Михайлович автор понад 350 наукових праць, серед яких 5 монографій, 4 посібники, 1 підручник для вищих медичних закладів. Також він має 5 авторських свідоцтв. Геннадій Бутенко є головою комісії з імунологічних лікарських засобів та продуктів генних технологій Державного фармакологічного центру МОЗ України. Він є членом правління наукових товариств з геронтології та геріатрії, з імунології, алергології та імунореабілітації, з патологічної фізіології. В  науковому доробку вченого дослідження вікових передумов виникнення патології в похилому та старечому віці, причин та механізмів порушень діяльності системи імунітету при старінні. Ним встановлені характерні форми імунологічних порушень, запропоновані підходи корекції імунного стану людей похилого віку, висунути гіпотеза про існування активного чинника, який негативно впливає на функціонування фізіологічних систем, у тому числі і стовбурових клітин. З працями академіка Г.М. Бутенко ви можете ознайомитись в нашій бібліотеці.