Народився Микола Якович Головенко

Дата:
03.04.2022 день
2022-04-03T00:00:00+03:00
2022-04-04T00:00:00+03:00

Народився Микола Якович Головенко80 років від дня народження фармаколога, академіка НАМН України, доктора біологічних наук, професора Миколи Яковича Головенка (1942)

Фармаколог, академік НАМН України (1993), доктор біологічних наук (1981), професор (1985), заслужений діяч науки і техніки України (1992), завідувач відділу фізико-хімічної фармакології Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України.

Є одним з провідних вчених у галузі фармакології та біохімії. Його основні науково-дослідні роботи мають фундаментально-прикладний характер і охоплюють розділи, як-от конструювання та впровадження в медичну практику інноваційних лікарських засобів (феназепам, гідазепам, аміксин, левана). Під його керівництвом вперше розроблені теоретичні основи механізмів реакцій метаболізму різних класів лікарських сполук в організмі. Виявлені нові реакції біотрансформації ліків і встановлена структура ферментів, що їх каталізують. Останніми роками під його керівництвом проведений цикл досліджень, присвячених визначенню механізмів всмоктування препаратів у шлунково-кишковому тракті, що забезпечують важливу властивість препаратів – їхню біодоступність. Запропоновані нові концепції “зон” всмоктування та “метаболічно-реверсійна модель реабсорбції сполук”.

Наукові праці: “Біофармацевтична інформатика: генерація нових знань і розроблення лікарських засобів” (2009); “Наномедицина: досягнення та перспективи розвитку новітніх технологій в діагностиці та лікуванні” (2008); “Физико-химическая фармакология” (2004); “Биохимическая фармакология пролекарств” (2007); “Філософія фармацевтичних інновацій” (2012).

80 років від дня народження фармаколога, академіка НАМН України, доктора біологічних наук, професора Миколи Яковича Головенка (1942)

Фармаколог, академік НАМН України (1993), доктор біологічних наук (1981), професор (1985), заслужений діяч науки і техніки України (1992), завідувач відділу фізико-хімічної фармакології Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України.

Є одним з провідних вчених у галузі фармакології та біохімії. Його основні науково-дослідні роботи мають фундаментально-прикладний характер і охоплюють розділи, як-от конструювання та впровадження в медичну практику інноваційних лікарських засобів (феназепам, гідазепам, аміксин, левана). Під його керівництвом вперше розроблені теоретичні основи механізмів реакцій метаболізму різних класів лікарських сполук в організмі. Виявлені нові реакції біотрансформації ліків і встановлена структура ферментів, що їх каталізують. Останніми роками під його керівництвом проведений цикл досліджень, присвячених визначенню механізмів всмоктування препаратів у шлунково-кишковому тракті, що забезпечують важливу властивість препаратів – їхню біодоступність. Запропоновані нові концепції "зон" всмоктування та "метаболічно-реверсійна модель реабсорбції сполук".

Наукові праці: "Біофармацевтична інформатика: генерація нових знань і розроблення лікарських засобів" (2009); "Наномедицина: досягнення та перспективи розвитку новітніх технологій в діагностиці та лікуванні" (2008); "Физико-химическая фармакология" (2004); "Биохимическая фармакология пролекарств" (2007); "Філософія фармацевтичних інновацій" (2012).