Художня виставка Ольги Гайдамаки

24 лютого 2024 року у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентацію художньої виставки Ольги Гайдамаки «Дорога до весни».

Український народ платить велику ціну за свою свободу. Ми дякуємо Збройним Силам України за те, що можемо жити і працювати, та продовжуємо плекати надію на світле майбутнє нашої держави.

Примітно, що у другу річницю повномасштабного вторгнення в ННМБУ відкрилась виставка художніх творів Ольги Гайдамаки. Саме такі митці і такі заходи допомагають підтримати наші сили, повертаючи до чистого джерела традиційної культури, духовного світу давніх українців, сенсу буття.

Ольга Гайдамака отримала художню освіту у Київській школі мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, згодом закінчила Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю конструктор одягу. В минулому році мисткиня стала лавреаткою Міжнародної мистецької премії ім. Архипа Куїнджі. На її рахунку 10 персональних виставок та велика кількість проілюстрованих творів художньої літератури.

Роботи Ольги Гайдамаки зачаровують, пробуджують генетичну пам’ять. Давні українці були переважно землеробським народом, тож їхнє життя було тісно пов’язано із зміною сезонів. Календарний цикл свят, сформований на базі аграрної магії та культу предків, зберігає безліч звичаїв і забобонів. Ворожіння та обереги з давніх часів притаманні нашій культурі. «Саме світогляд давніх українців надихає створювати картини, в яких я намагаюсь передати свою любов і захоплення духовною культурою наших предків», – говорить Ольга Гайдамака. Важливою складовою картин майстрині є краса та різноманіття українського строю. Її твори допомагають відчути сув’язь поколінь та дають впевненість, що після холодної зими обов’язково прийде сонячна весна!

Запрошуємо відвідати виставку у ННМБУ

Публікації на цю тему

24 лютого 2024 року у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулась презентацію художньої виставки Ольги Гайдамаки «Дорога до весни». Український народ платить велику ціну за свою свободу. Ми дякуємо Збройним Силам України за те, що можемо жити і працювати, та продовжуємо плекати надію на світле майбутнє нашої держави. Примітно, що у другу річницю повномасштабного вторгнення в ННМБУ відкрилась виставка художніх творів Ольги Гайдамаки. Саме такі митці і такі заходи допомагають підтримати наші сили, повертаючи до чистого джерела традиційної культури, духовного світу давніх українців, сенсу буття. Ольга Гайдамака отримала художню освіту у Київській школі мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, згодом закінчила Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю конструктор одягу. В минулому році мисткиня стала лавреаткою Міжнародної мистецької премії ім. Архипа Куїнджі. На її рахунку 10 персональних виставок та велика кількість проілюстрованих творів художньої літератури. Роботи Ольги Гайдамаки зачаровують, пробуджують генетичну пам’ять. Давні українці були переважно землеробським народом, тож їхнє життя було тісно пов’язано із зміною сезонів. Календарний цикл свят, сформований на базі аграрної магії та культу предків, зберігає безліч звичаїв і забобонів. Ворожіння та обереги з давніх часів притаманні нашій культурі. «Саме світогляд давніх українців надихає створювати картини, в яких я намагаюсь передати свою любов і захоплення духовною культурою наших предків», – говорить Ольга Гайдамака. Важливою складовою картин майстрині є краса та різноманіття українського строю. Її твори допомагають відчути сув’язь поколінь та дають впевненість, що після холодної зими обов’язково прийде сонячна весна! Запрошуємо відвідати виставку у ННМБУ