ННМБУ у марафоні “Бібліотека і війна: тримаймо стрій!”

30 вересня 2022 року Національна наукова медична бібліотека України долучилася до онлайн-марафону «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!», що був організований Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого та ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Під час марафону мова йшла про втрати бібліотек через російську збройну агресію, волонтерський рух, підтримку ВПО та переселенців за кордоном, зміни у роботі бібліотек, спричинені російською збройною агресією, а також про перспективи і майбутнє по війні.

«Творимо майбутнє» – так називалася заключна 3-я сесія марафону, в якій взяв участь заступник генерального директора з ІТ ННМБУ Юрій Шкода. У своєму виступі «Українським бібліотекам – українське програмне забезпечення» він розповів про ініціативи з впровадження нових інформаційних технологій в українських бібліотеках і запропонував колегам об’єднати зусилля щодо впровадження сучасного українського програмного забезпечення, заміну російської бібліотечної програми «Ірбіс» та формату баз даних «rusMarc» кращими українськими та світовими аналогами. Юрій Шкода зауважив також, що надважливим для роботи українських наукових бібліотек та медичних баз даних є переклад українською мовою тезауруса MeSH. Ці плани потребують колективних зусиль, а їх реалізація вкрай необхідна для захисту незалежного інформаційного простору України.

Публікації на цю тему

30 вересня 2022 року Національна наукова медична бібліотека України долучилася до онлайн-марафону «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!», що був організований Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого та ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Під час марафону мова йшла про втрати бібліотек через російську збройну агресію, волонтерський рух, підтримку ВПО та переселенців за кордоном, зміни у роботі бібліотек, спричинені російською збройною агресією, а також про перспективи і майбутнє по війні. «Творимо майбутнє» – так називалася заключна 3-я сесія марафону, в якій взяв участь заступник генерального директора з ІТ ННМБУ Юрій Шкода. У своєму виступі «Українським бібліотекам – українське програмне забезпечення» він розповів про ініціативи з впровадження нових інформаційних технологій в українських бібліотеках і запропонував колегам об’єднати зусилля щодо впровадження сучасного українського програмного забезпечення, заміну російської бібліотечної програми «Ірбіс» та формату баз даних «rusMarc» кращими українськими та світовими аналогами. Юрій Шкода зауважив також, що надважливим для роботи українських наукових бібліотек та медичних баз даних є переклад українською мовою тезауруса MeSH. Ці плани потребують колективних зусиль, а їх реалізація вкрай необхідна для захисту незалежного інформаційного простору України.