Виставка Марії Дробот в ННМБУ

У виставково-мистецькому просторі Національної наукової медичної бібліотеки України презентували художні твори молодої мультидисциплінарної художниці.
16 червня 2023 року відкрито мистецьку виставку Марії Дробот «КУПАННЯ В МОРІ НУН», що експонуватиметься до 30 червня в Золотій залі бібліотеки.

ПРО МИСТКИНЮ:
Марія Дробот – народилася, живе і працює в Києві. У 2019 році закінчила Единбурзький університет (Коледж мистецтв) за спеціальністю «Живопис».

ПРО ВИСТАВКУ ВІД АВТОРКИ:
В єгипетському міті про походження світу Нун – це первісний океан, що існував, коли ще не було Богів, людей і світла, нічого, окрім глибокої, темної та нерухомої води, у глибинах якої плавало ідеальне яйце, що містило єдину іскру життя.
Основною темою дослідження в межах моєї практики є функція побутового релігійного мистецтва та її чужість інституціалізованій традиції. Роботи, представлені на цій виставці, є алюзіями на різні мітологічні або релігійні образи та сюжети. Це спроба побудувати особисту іконографію, близьку мені естетично та емоційно. Метафорично образ моря Нун дуже нагадує мені досвід існування, коли від темряви та страху відділяють лише тонкі межі захисної оболонки, яку ми зводимо шляхом інтелектуалізації ірраціонального та втілення цього на матеріальному рівні.

УЧАСНИКИ ЗАХОДУ:
Віра КРУТІЛІНА, живописець, скульптор, сценограф, член Національної спілки художників України. Працює в Національному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса та Театрі юного глядача
Микола СОКОЛОВ, художник
Марина СОКОЛОВА, художниця

ІЗ КНИГИ ВІДГУКІВ «БІБЛІОТЕКА У НАМИСТІ СЛОВА»:
«Гадаю сьогодні ми були присутні при народженні прекрасного митця, творчість якого, як мені здається, стала вагомою і красивезною цеглиною в мистецтві України.
Марія Драч дуже глибокий художник з монументальним світобаченням і дуже ніжним серцем. Чесний і цілеспрямований, який вже має свій впізнаваний голос в сучасному мистецтві.
Від усього серця дякую Національній науковій медичній бібліотеці України за організацію прекрасної виставки молодої і дуже талановитої української художниці Марії Дробот!»
Віра Крутіліна, художник, скульптор, викладач

«В цей важкий час війни життя продовжується, мистецтво допомагає. Митець аналізує, творить, рятує своїм мистецтвом людей.
Марійка – дуже глибока та чарівна людина, митець зі своїм поглядом, філософською думкою та мистецькими засобами виразності.
Велика дяка Національній науковій медичній бібліотеці України за підтримку молодої художниці Марії Дробот, за прекрасну організацію її виставки!».
Марина і Микола Соколови, художники і викладачі

МОДЕРУВАЛА ПРЕЗЕНТАЦІЮ:
Світлана КИРІЙ – завідувачка відділу зовнішніх комунікацій та маркетингу Національної наукової медичної бібліотеки України.

Публікації на цю тему

У виставково-мистецькому просторі Національної наукової медичної бібліотеки України презентували художні твори молодої мультидисциплінарної художниці. 16 червня 2023 року відкрито мистецьку виставку Марії Дробот «КУПАННЯ В МОРІ НУН», що експонуватиметься до 30 червня в Золотій залі бібліотеки. ПРО МИСТКИНЮ: Марія Дробот – народилася, живе і працює в Києві. У 2019 році закінчила Единбурзький університет (Коледж мистецтв) за спеціальністю «Живопис». ПРО ВИСТАВКУ ВІД АВТОРКИ: В єгипетському міті про походження світу Нун – це первісний океан, що існував, коли ще не було Богів, людей і світла, нічого, окрім глибокої, темної та нерухомої води, у глибинах якої плавало ідеальне яйце, що містило єдину іскру життя. Основною темою дослідження в межах моєї практики є функція побутового релігійного мистецтва та її чужість інституціалізованій традиції. Роботи, представлені на цій виставці, є алюзіями на різні мітологічні або релігійні образи та сюжети. Це спроба побудувати особисту іконографію, близьку мені естетично та емоційно. Метафорично образ моря Нун дуже нагадує мені досвід існування, коли від темряви та страху відділяють лише тонкі межі захисної оболонки, яку ми зводимо шляхом інтелектуалізації ірраціонального та втілення цього на матеріальному рівні. УЧАСНИКИ ЗАХОДУ: Віра КРУТІЛІНА, живописець, скульптор, сценограф, член Національної спілки художників України. Працює в Національному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса та Театрі юного глядача Микола СОКОЛОВ, художник Марина СОКОЛОВА, художниця ІЗ КНИГИ ВІДГУКІВ «БІБЛІОТЕКА У НАМИСТІ СЛОВА»: «Гадаю сьогодні ми були присутні при народженні прекрасного митця, творчість якого, як мені здається, стала вагомою і красивезною цеглиною в мистецтві України. Марія Драч дуже глибокий художник з монументальним світобаченням і дуже ніжним серцем. Чесний і цілеспрямований, який вже має свій впізнаваний голос в сучасному мистецтві. Від усього серця дякую Національній науковій медичній бібліотеці України за організацію прекрасної виставки молодої і дуже талановитої української художниці Марії Дробот!» Віра Крутіліна, художник, скульптор, викладач «В цей важкий час війни життя продовжується, мистецтво допомагає. Митець аналізує, творить, рятує своїм мистецтвом людей. Марійка – дуже глибока та чарівна людина, митець зі своїм поглядом, філософською думкою та мистецькими засобами виразності. Велика дяка Національній науковій медичній бібліотеці України за підтримку молодої художниці Марії Дробот, за прекрасну організацію її виставки!». Марина і Микола Соколови, художники і викладачі МОДЕРУВАЛА ПРЕЗЕНТАЦІЮ: Світлана КИРІЙ – завідувачка відділу зовнішніх комунікацій та маркетингу Національної наукової медичної бібліотеки України.